Marts / 2022

Martā, tāpat kā mēs visi, bijām ierauti notikumu virpulī – palīdzējām Ukrainai un tās tautai, cik vien tas bija mūsu spēkos. Vienlaikus sapratām, cik mums, kā sabiedrībai, ir svarīgi būt saliedētiem, spēcīgiem un solidāriem laikā, kad Krievija ir pieteikusi karu Ukrainai un visai brīvajai pasaulei, un ka mums kopīgiem spēkiem ir jānosarga vērtības, kas veido mūsu sabiedrības pamatu, – demokrātiju, vārda brīvību un dialogu. Mūsu misija ir kļuvusi vēl svarīgāka nekā jebkad agrāk.

Gājiens Ukrainas atbalstam “Kopā PAR Ukrainu! Kopā PRET Putinu!”

Kopā ar Latvijas Pilsonisko aliansi un daudziem pilsoniskās sabiedrības aktīvistiem organizējām gājienu Ukrainas atbalstam. 5. martā Rīgā pulcējās tūkstošiem cilvēku, lai paustu savu atbalstu Ukrainas tautai un nosodītu Krievijas agresiju un iebrukumu Ukrainā. Gājienā uzrunu teica arī fonda valdes priekšsēdētājs Maksims Jegorovs. Video.

Sarunu festivāls LAMPA – svarīgāks nekā jebkad agrāk

Karam sākoties, bija emocionāli grūti turpināt darbu pie pasākuma, kas notiks vien vasarā; un mums šķita svarīgi jaunajos apstākļos vēlreiz kopā ar partneriem pārrunāt Sarunu festivāla LAMPA misiju, uzdevumus un tā nākotni. Marta sākumā organizējām tiešsaistes sarunas ar šīgada festivāla divu dienu programmas rīkotājiem, kurus februārī izvēlējāmies konkursa kārtībā, kā arī ar festivāla rīkotāju kodolgrupu. Šīs sarunas mūs spēcināja un rada pārliecību, ka LAMPAS misija un mūsu kopīgi veidotais darbs, stiprinot demokrātijas, sarunu un diskusiju kultūru Latvijā, ir svarīgāks nekā jebkad.

Martā pabeidzām darbu pie festivāla komunikācijas radošā risinājuma un mārketinga plāna, aktīvi strādājām pie finanšu līdzekļu piesaistes un budžeta plānošanas, kā arī festivāla tehniskās producēšanas. Kara dēļ pagarinājām pasākumu pieteikumu iesniegšanu līdz 25. martam, saņemot 167 pieteikumus.

Aktīvi darbojamies Demokrātijas festivālu asociācijā

2019. gadā kopā ar demokrātijas festivāliem no Skandināvijas un Baltijas valstīm nodibinājām Demokrātijas festivālu asociāciju (DFA) un kopš tā laika aktīvi darbojāmies tās valdē, kur mūsu pārziņā ir asociācijas ārējie sakari, jaunu biedru uzņemšana un mājaslapas satura vadīšana. 10. martā tiešsaistē organizējām DFA kopsapulci, kurā prezentējām šīgada Sarunu festivāla LAMPA norisi.

Pārceļam “Piena dienasgrāmatas” izstādes atklāšanu

Sākotnēji bija plānots jauno mediju mākslinieces Annas Priedolas veidoto izstādi “Piena dienasgrāmatas” atklāt marta otrajā nedēļā, bet dažas dienas pēc kara sākuma pieņēmām lēmumu pārcelt atklāšanu uz 8. aprīli, turpinot iesākto darbu pie izstādes telpas iekārtošanas, producēšanas un komunikācijas materiāliem. Līdztekus līdzdarbojāmies projekta “Pārmaiņu aģenti: mākslas mediācija kā saruna” starptautiskajā komunikācijā, kura ietvaros norisinās izstāde.

DemokrātiJĀ hakatoni jauniešiem Liepājā, Daugavpilī un Rīgā

Martā sadarbībā ar Eiropas Kustību Latvijā aicinājām jauniešus piedalīties hakatonā “Darīt ir darbības vārds”. Hakatoni norisinājās Liepājā (16. martā), Rīgā (17. martā) un Daugavpilī (18. martā), kopīgi veidojot efektīgus “Loesje” plakātus, izspēlējot stratēģijas galda spēli “DemokrātiJĀ” un radot idejas, kā skolā veicināt demokrātisku vidi.

Tiltu veidošana starp Latvijas un Norvēģijas demokrātijas festivāliem un pašvaldībām

Martā atsākām darbu pie mūsu sadarbības projekta ar Norvēģijas kolēģiem no Ārendālas pašvaldības, kas kopš 2012. gada ik vasaru rīko demokrātijas festivālu “Arendalsuka” (Ārendālas nedēļa). Tā mērķis ir sekmēt ciešāku sadarbību starp Latviju un Norvēģiju, kā arī pieredzes apmaiņu starp Sarunu festivālu LAMPA un festivālu “Arendalsuka”, kā arī Cēsu novada un Ārendāles pašvaldībām, padziļinot izpratni par aktuālajiem jautājumiem Eiropas, valsts, pašvaldības un festivālu līmeņos. Šo projektu bija iecerēts īstenot no 2020. līdz 2023. gadam, bet pandēmijas dēļ tā īstenošanu nācās pārcelt uz vēlāku laiku.

Turpinām darbu pie LAMPAS dialogu programmas

Martā turpinājām darbu pie LAMPAS dialogu programmas koncepcijas izstrādes, kā arī iztulkojām somu kolēģu izstrādātos “Timeout” diskusiju veicināšanas kartītes latviešu valodā.