23.10.2022.

Norvēģijas demokrātijas festivāla rīkotāju vizīte Cēsīs

19. un 20. oktobrī Cēsīs kopā ar Sarunu festivāla LAMPA līdzrīkotājiem, Cēsu novadu pašvaldību, uzņēmām viesus no Norvēģijas – Ārendālas pašvaldības un Norvēģijas demokrātijas festivāla “Arendalsuka” (“Ārendālas nedēļa”). Šī vizīte ir daļa no vasarā iesāktā projekta „Tiltu veidošana starp Latvijas un Norvēģijas demokrātijas festivāliem un pašvaldībām”.

Norvēģu partneru pusi šoreiz pārstāvēja Ārendālas pašvaldības vadītājs Roberts Kornelss Nordlijs, “Arendalsuka” festivāla vadītāja Tūne Skindlo Taraldsena, kā arī pašvaldības komunikācijas konsultante un festivāla bērnu un jauniešu programmas kuratore Marija Moksnesa.

Vizītes mērķis bija iepazīt Cēsis un dalīties kopīgajā pieredzē, jo gan Ārendāla, gan Cēsis jau vairākus gadus ir demokrātijas festivālu mājvietas. Sarunu festivāls LAMPA Cēsīs norisinās kopš 2015. gada, un pašvaldība ir viens no festivāla dibinātājiem un līdzrīkotājiem. Savukārt, festivālu “Arendalsuka” 2012. gadā nodibināja tieši Ārendālas pašvaldība, kas aizvien ir galvenais festivāla rīkotājs.  

Vizīte sākās ar tikšanos ar Cēsu novada domes priekšsēdētāju Jāni Rozenbergu, domes priekšsēdētāja vietnieku Ati Egliņu-Eglīti un Komunikācijas un klientu servisa pārvaldes vadītāja vietnieku komunikācijas jautājumos Aleksandru Abramovu. Kopā pārrunājām jautājumus par pašvaldību kopīgajām un atšķirīgajām iezīmēm un apskatījām demokrātijas festivālu pozitīvo ietekmi uz pašvaldības sabiedrisko un ekonomisko situāciju. Sarunās pavadījām daudzas stundas, taču paspējām arī izstaigāt Cēsu pilsētu, pabūt koncertzālē "Cēsis", Vides risinājumu institūtā, koprades mājā “Skola6” un izbaudīt Cēsu pils senatnīgo šarmu.

Sadarbību turpināsim arī nākamajā gadā, aprīlī viesojoties Ārendālā, lai turpinātu pieredzes apmaiņu, bet augustā piedalīsimies ar savu pasākumu festivālā “Arendalsuka”.

Iniciatīvu „Tiltu veidošana starp Latvijas un Norvēģijas demokrātijas festivāliem un pašvaldībām” atbalsta Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas finanšu instrumenta Divpusējās sadarbības fonds, piešķirot tā īstenošanai 56 200 eiro.