Dokumentālās filmas "Putekļi un nauda" bezmaksas seanss

24.11.2016.

24. novembrī plkst. 18.00 Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS aicina uz Igaunijas dokumentālās filmas “Putekļi un nauda” bezmaksas seansu k/t K.SUNS (Rīgā, Elizabetes ielā 83/85), kas ievadīs domnīcas PROVIDUS rīkoto forumu "Politiskās partijas 21. gadsimtā". Filma vēsta par fiktīvas politiskās kustības radīšanu Igaunijā, ko 2010. gadā radīja teātris NO99, iesaistot visu Igaunijas sabiedrību.

NO75 Vienotā Igaunija bija teātra NO99 radīta fiktīva politiskā kustība, kuru liela daļa sabiedrības uzskatīja par reālu politisko spēku. Tā unikālā veidā apvienoja izpildītājmākslu, politiku, medijus un pilsonisko sabiedrību. 44 dienas no pirmās preses konferences līdz fiktīvās partijas dibināšanas sanāksmei, kuru apmeklēja 7000 interesentu, Vienotajai Igaunijai sekoja filmēšanas komanda, kas rūpīgi dokumentēja šī projekta norisi.

Filma sniedz ieskatu NO75 Vienotās Igaunijas tapšanas procesā, tajā intervē projekta īstenotājus un daudzus tā laika politiķus, kā arī ļauj sekot, iespējams, jaunākajā Eiropas vēsturē vērienīgākajam mūsdienu izpildītājmākslas notikumam reāllaikā. Vienotā Igaunija iemiesoja bailes, cerības, manipulācijas un vilšanās, kas saistītas ar politikas īstenošanu mūsdienu demokrātijās. Tas bija fiktīvs hiperpopulisma gājiens ar nolūku atbrīvoties no īstā populisma reālajā dzīvē. Šī dokumentālā filma atspoguļo pilnu emociju spektru un dramatiskos pavērsienus, kurus piedzīvoja Vienotās Igaunijas veidotāji.

Filmas treileris: https://vimeo.com/130752912

Pēc filmas notiks saruna ar vienu no šī projekta veidotājiem, Igaunijas domnīcas “Praxis” vadītāju Tarmo Juristo.

Filma tiks rādīta igauņu valodā ar subtitriem angļu valodā un sinhrono tulkojumu latviešu valodā. 

Filmas ilgums: 1 stunda un 38 minūtes

Bezmaksas biļetēm var pieteikties zemāk.

 

Režisori: Enes Līsas Semperas un Tīta Ojaso

Lomās: Rasmuss Kaljujervs, Eva Klemetsa, Risto Kibars, Kristela Lēsmenda , Andress Mehars, Jāks Printss, Gerts Raudseps, Inga Saluranda, Tambets Tuisks, Marika Vārika, Līna Vahtrika , Sergo Varess, Ēro Epners, Daniels Vāriks, Allars Jekss, Prīts Pulleritss, Ains Sepiks, Tarmo Juristo, Silvers Meikars un citi

Operators: Reins Kotovs

Montāžas režisori: Reins Kotovs, Ene Līsa Sempera

Kopproducenti: Kārels Oja, Pauls Aguraiuja

Producenti: Pireta Tibo-Hudginsa, Reins Kotovs

Pirmizrāde 2013. gada 16. septembrī

Norises vieta

AdreseElizabetes iela 83/85, Rīga