Jesajas Berlina diena 2015

04.06.2015.

Jesajas Berlina diena ir kļuvusi par ikgadējo tradīciju un ļoti gaidītajiem intelektuālās zinātkāres svētkiem. Šogad tā notiks 4. jūnijā Rīgas kuģniecības un vēstures muzejā. Jesajas Berlina dienas mērķis ir godināt slavenā rīdzinieka un eiropieša Jesajas Berlina literāro un filozofisko mantojumu. Jesaju Berlinu dēvē par brīvības filozofu, un tieši viņa idejas par indivīda brīvību un vērtību daudzveidību vēlamies aktualizēt Latvijas sabiedrībā, jo tās ir demokrātiskās sabiedrības un kultūras stūrakmeņi.

Jesajas Berlina dienā notiks sekojošie pasākumi:

16:00   Baltijas valstu jauniešu debates „Vai Eiropas Savienībai ir nepieciešama vienota ārpolitika?” (sadarbībā ar QuoTuDoma).

17:15   BBC dokumentālais raidījums The Late Show (1992) – Maikla Ignatjeva saruna ar Jesaju Berlinu par nacionālismu un Padomju savienības sabrukumu.

18:30   Jesajas Berlina piemiņas lekcija „Jesaja Berlins par cilvēka dabu”, ko lasīs Berlina darbu redaktors Henrijs Hārdijis.

Viņš kopā ar Jesaju Berlinu ir strādājis no 1972. gada līdz pat Berlina nāvei 1997. gadā. Pateicoties viņa neatlaidīgajam darbam tika izdotas vairākas Berlina esejas, vēstules un citi literārie darbi.

Arī šogad turpināsim sadarbību ar internēta žurnāla www.satori.lv redakciju, 4. jūnijā piedāvājot visiem interesentiem Satori vasaras avīzi, kur līdzās Latvijas autoru darbiem tiks nopublicēta viena no Berlina esejām. 

Visi pasākumi norisināsimies angļu valodā ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā.

Reģistrācija pasākumam jau ir noslēgusies. Visiem pasākumiem varēs sekot video tiešraidē portālā www.delfi.lv 

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā lūdzam sazināties ar Leldi Prūsi, lelde.pruse@fondsdots.lv, 26466509.

Jesajas Berlina diena nevarētu notikt bez Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā atbalsta, par ko no sirds pateicamies!