Jesajas Berlina diena Rīgā 2016

09.06.2016.

Jau astoto gadu pēc kārtas Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS aicina godināt filozofa piemiņu un diskutēt par viņa aizstāvētajām vērtībām: daudzveidību, liberālismu, iecietību un personīgo brīvību.

PROGRAMMA

17.00–18:00 Dokumentālais raidījums “The Jay Interview: In Quest of Our Civilisation” (London Weekend Television, 1975). Pītera Džeja saruna ar Jesaju Berlinu par cilvēka attiecībām ar valsti, viedokļu un kultūru daudzveidību.

Angļu valodā ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā.

18.30–20:00 Astotā Jesajas Berlina piemiņai veltītā lekcija “Krievu tēma Jesajas Berlina dzīvē un daiļradē”. Lekciju lasīs Anatolijs Naimans, krievu dzejnieks, rakstnieks un grāmatas par Berlinu “Sers” autors

Krievu valodā ar sinhrono tulkojumu latviešu un angļu valodā.

Anatolijs Naimans (1936) ir krievu dzejnieks un rakstnieks. Ļeņingradas dzejnieku grupas dalībnieks (Dmitrijs Bobiševs, Josifs Brodskis un Jevgeņijs Reins), kurus vienoja ne tikai draudzība, brīvdomība un nepakļaušanās varas diktātam, bet arī īpaši tuvas attiecības ar krievu dzejnieci Annu Ahmatovu. Kopš 1960. gadu sākuma –Ahmatovas literārais sekretārs. Padomju Savienības laikā, līdz 1989. gadam, viņš varēja publicēt tikai citu autoru tulkojumus un atdzejojumus, toties daudz publicējās un bija plaši pazīstams samizdata (pašizdotās, nelegālās literatūras) aprindās. Nekad nav bijis PSRS Rakstnieku savienības biedrs.

Anatolijs Naimans ir arī vairāku memuāru autors, kuru vidū ir “Stāsti par Annu Ahmatovu” (1989), atmiņu grāmata par Jesaju Berlinu “Sers” (2001), “Romāns ar “Patvāri”” (2006) par slaveno Ņujorkas restorānu “Krievu patvāris” (Russkij samovar), krievu kultūras centru, kura dibinātāji ir dzejnieks Josifs Brodskis, dejotājs Mihails Barišņikovs un uzņēmējs Romāns Kaplans.

Savas pārdomas, tai skaitā par aktuālajiem notikumiem Krievijā un pasaulē, publicē savā slejā Krievijā iznākošajā neatkarīgajā avīzē “Novaja gazeta”. Dzīvo Maskavā. 

Jesajas Berlina dienas ietvaros tiks prezentēta interneta žurnāla SATORI vasaras avīze, kur līdzās Latvijas autoru darbiem tiks publicēti fragmenti no 1996. gadā uzrakstītās Berlina esejas “Mans intelektuālais ceļš” (My Intellectual Path), kā arī Anatolija Naimana publicistika. Visi Jesajas Berlina dienas viesi varēs to saņemt dāvanā.

Ieeja visos pasākumos ir brīva, uzrādot bezmaksas biļeti (drukātajā veidā vai mobīlajā ierīcē). Bezmaksas biļetei var pieteikties  http://www.isaiahberlin.org/ vai izņemt to k/t “Splendid Palace” kasēs.  

 Pasākums notiks k/t “Splendid Palace”, Elizabetes ielā 61, Rīgā.

Jesajas Berlina dienu Rīgā rīko Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS. Pasākumu norisi atbalsta Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā. Sadarbības partneris: interneta žurnāls Satori.lv.

Norises vieta

AdreseElizabetes iela 61, Rīga