Sarunu festivāls LAMPA 2020

02.09.2020.

Sarunu festivāls LAMPA vienmēr atradīs veidu, kā sarunām par svarīgāko neapdzist. Arī šogad festivāls notiks un to būs iespējams piedzīvot, kā ierasts, bez maksas no 2. līdz 5. septembrim digitāli un klātienē. Pasaule mainās – sarunām ir jāturpinās!

Skaties tiešraidi mājaslapā

Šogad visus festivāla pasākumus būs iespējams noskatīties tiešraidē jebkurā sev ērtā vietā Latvijā un citviet pasaulē – vienam pašam vai kopā ar savējiem. Festivāla galvenā norises “vieta” būs festivāla mājaslapa, kurā vienkopus būs pieejami visi šī gada pasākumi gan tiešraidē to norises brīdī, gan pēc tam arī arhīvā. Daži pasākumi norisināsies kā virtuālas tikšanās video saziņas platformās.

Apmeklē klātienē

Liela daļa pasākumu būs pieejama apmeklējumam! Tie pārsvarā notiks vairākās studijās Cēsīs, Rīgā un Rēzeknē. Tāpat daži festivāla pasākumu rīkotāji atvērs savus birojus, pagalmus un citas norises vietas. Tomēr jārēķinās, ka vietu skaits būs ierobežots. Pasākumus varēs apmeklēt, ievērojot distanci un savu kārtu gaidot dzīvajā rindā. Informāciju par katra pasākuma apmeklējuma iespējām atradīsiet festivāla mājaslapā pie katra pasākuma apraksta, kad tiks publicēta festivāla programma.

Piedzīvo kopā skatīšanas vietās

Mēs aicinām skatīties un piedzīvot LAMPU kopā, tāpēc esam ierosinājuši LAMPAS kopā skatīšanās vietu kustību. Kopā skatīšanās vieta – tā ir vieta jebkur Latvijā un ārpus tās: bibliotēka, kultūras nams, daudzstāvu māju pagalms, privātmājas dārzs vai kafejnīca, kur ikviens interesents var kopā skatīties LAMPU un veidot sarunu par festivāla pasākumiem.

Vienīgais noteikums – kopā skatīšanās vietām jābūt atvērtām un brīvi pieejamām ikvienam, kurš vēlas piedalīties un iesaistīties sarunās. Protams, arī tehniskais nodrošinājums ir nepieciešams – lai LAMPAS kopā skatīšanās izdotos, neiztikt bez datora, ekrāna skaņas iekārtas, interneta pieslēguma. Šādu kopā skatīšanās vietu var pieteikt līdz pat festivāla sākumam, sazinoties ar Ilzi – ilze.samite@fondsdots.lv.

Augusta beigās festivāla mājaslapā tiks izvietota karte, kurā būs atzīmētas visas oficiālās LAMPAS skatīšanās vietas, lai ikviens var piemeklēt sev tuvāko un piemērotāko un kopā izbaudīt šī gada festivālu.

Festivāla programma

Kaut gan šogad LAMPA norisināsies neierastā formātā, tās programma būs tikpat aizraujoša kā iepriekšējos gados – vairāk nekā 150 pasākumos diskutēsim par sabiedrībai aktuālām tēmām. Festivāla programma top kopā ar daudziem aktīviem indivīdiem, nevalstiskajām organizācijām, uzņēmumiem, pašvaldību un valsts iestādēm. Tā tiks publicēta augusta sākumā un papildināta līdz pat festivāla norisei.