01.05.2024.

Kas vieno politiku un novusu? Nāc un uzzini!

Runā, ka novuss ir radies Latvijā. Runā, ka politika ir spēle. Taču runas ir garas, bet darbs ir īss (Rainis)! Tiekamies 15. maijā unikālā novusa turnīrā “Kijas diplomātija”, kurā par spēles partneriem kļūs Eiropas vēlēšanu deputātu kandidāti un ikviens spēlēt gribētājs. “Kijas diplomātija” nozīmē zināt ne tikai spēles noteikumus un pārzināt laukumu, bet arī prast trāpīt pareizam kauliņam pareizā brīdī – tieši kā vēlēšanās.

Turnīrs notiks 15. maijā no plkst. 16.00 līdz 20.00 Vidzemes tirgus Piena paviljonā (Brīvības ielā 90, Rīgā). Turnīra uzvarētājs tiks paziņots plkst. 19.30. Galvenā balva - novusa galds, vērtīgas veicināšanas balvas un, protams, spēlēt prieks un vērtīgas sarunas. Pat, ja nevēlies spēlēt, nāc vērot un pamācīt, kā pareizi jāspēlē.

Biedrības Eiropas Kustības Latvijā ģenerālsekretāre Liene Valdmane turnīru raksturo “Azartiska un neformāla gaisotne, 20 novusa galdi un 80 kijas, spēles un sarunas par būtisko – labākais veids, lai noskaidrotu, izzinātu, saprastu pirms pareizā gājiena 8. jūnijā.  Eiropas Parlamenta vēlēšanas ir viens no svarīgākajiem notikumiem politikā, kas nosaka Eiropas kursu turpmākajos gados, tāpēc aicinām ikvienu būt klāt.”

Turnīra dalībnieki startēs jauktās komandās pēc izlozes principa, kopā spēlējot deputātu kandidātiem, NVO pārstāvjiem, jauniešiem un ikvienam ieinteresētam un aktīvam pasākuma apmeklētājam. Turnīru vadīs Latvijas Novusa federācija, izvirzot neapstrīdamus un godīgus noteikumus.

Pasākumu vadīs Eiropas Kustības Latvijā ģenerālsekretāre Liene Valdmane un komiķis, raidījumu vadītājs Rūdolfs Kugrēns.

Turnīru rīko Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS, Eiropas Kustība Latvijā un Latvijas Novusa federācija ar Eiropas Savienības atbalstu.