Dokumentālā izrāde "Robežas" Rīgas Purvciemā
Decembrī Fonds atvērtai sabiedrībai “Dots” kopā ar režisori Kristu Burāni aicina piedalīties dokumentālā izrādē “Robežas”, kuras centrā ir Rīgas Purvciema iedzīvotāju stāsti.
“Robežas” ir mākslas notikums, kurā skatītāji sastapsies ar tā sauktā Rīgas Purvciema “Ķīnas mūra” iedzīvotājiem un dzirdēs viņu stāstus par visdažādākajām robežsituācijām viņu dzīvēs – emocionāliem, fiziskiem, sociāliem vai cita veida “robežas pārkāpjošiem” brīžiem.
Izrāde ļaus ielūkoties Latvijas sabiedrības spogulī vienas mājas šķērsgriezumā, kas parādīs ne tikai atšķirīgo cilvēku dzīvē, pieredzē un uzskatos, bet arī kopīgo un vienojošo – drosmi, uzticēšanos, vēlmi un gatavību satikties un sarunāties.
““Robežas” ir izrāde par drosmi un spēju uzticēties. Par izkāpšanu no sava komforta robežām, lai piedzīvotu satikšanos ar cilvēcību, kas klusi mīt tepat kaimiņos. Man tā ir atgriešanās bērnības mājā, kurā šobrīd dzīvojošo cilvēku dzīves liecina par šodienu un visu 20. gadsimta vēsturi – pilnu meliem un nodevībām, nežēlīgām varas spēlēm, bailēm, cilvēku vienaldzību un nevēlēšanos domāt, kā arī par vēlēšanos nepakļauties, mērķtiecīgu darbu pretojoties un izvēlēm, kuras maina ikdienas ierasto gaitu,” stāsta režisore un idejas autore Krista Burāne.
Izrādes veidošanā piedalās dramaturgi Laila Burāne un Ludmila Judina, mākslinieks Gints Sippo, producente Lelde Prūse un Rīgas Purvciema iedzīvotāji.
Izrāde latviešu un krievu valodā.
Skatītāji izrādes laikā daudz staigā un visu izrādi piedzīvo aizsietām acīm, ieskaitot braucienu ar sabiedrisko transportu, kas ir viena no izrādes daļām. Tā kā izrādi skatītājs piedzīvo individuāli, atsevišķi no pārējiem skatītājiem, lūdzam vecākus izvērtēt bērnu līdz 15 gadu vecumam dalību šajā izrādē.
Izrādes notiks 2., 3., 4., 16., 17. un 18. decembrī. Biļetes ir iespējams iegādāties “Biļešu paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv.
Izrādes koncepcija ar tādu pašu nosaukumu pirmo reizi īstenota š.g. jūlijā Sarunu festivāla LAMPA ietvaros, kā dalībniekus iesaistot Cēsu iedzīvotājus. Skatītāji un dalībnieki šo pieredzi raksturoja kā unikālu un ļoti emocionālu.
Izrāde radīta pateicoties Open Society Initiative for Europe un Britu Padomes Latvijā atbalstam.