Dokumentālās filmas „Brīvība ģitārai” papildu seanss

19.03.2015.

Ceturtdien, 19. martā plkst. 18:00 aicinām visus interesentus uz ASV dokumentālās filmas „Brīvību ģitārai” (Free to Rock) bezmaksas papildu seansu kinoteātrī K. SUNS, Elizabetes ielā 83/85, Rīgā. Filmas pamatā ir stāsts par to, kā rokmūzika veicināja aukstā kara beigas. Filma tiks rādīta angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā. Filmas ilgums - 62 minūtes.

No 1955. līdz 1991. gadam amerikāņu rokenrols iedvesmoja pagrīdes rokgrupu dzimšanu, un ideja par rokmūziku kā brīvības izpausmes veidu rada miljoniem sekotāju Padomju Savienības un sociālistiskā bloka valstīs. Filmā atainotie notikumi risinās Rīgā, Maskavā, Berlīnē, Ļeningradā, Prāgā un Budapeštā. Savus viedokļus pauž desmitiem politiķu, valsts vadītāju, mūziķu un aktīvistu no bijušās PSRS, Austrumeiropas valstīm un ASV. Filmā ir dokumentēti vairāki notikumi, kas norisinājās Latvijā: kā pāri Baltijas jūrai nelegāli tika ievesti mūzikas ieraksti un tirgoti „melnajā tirgū”, PSRS pirmās rokgrupas The Revenger izveide Rīgā, pirmo padomju laika elektrisko rokģitāru veidošana Rīgā mājas apstākļos un to pārdošana pagrīdē. No Latvijas filmā ir intervēti Vaira Vīķe – Freiberga, Ojārs Kalniņš, mūziķi Pits Andersons un Valērijs Saifudinovs, kā arī atspoguļota Dziesmotā revolūcija Baltijas valstīs.

Filmu „Brīvību ģitārai” ir producējuši Grammy muzejs, Rokenrola slavas zāle un Stasa Namīna centrs Maskavā ar ASV valdības atbalstu. Filmas režisors Džims Brauns ir četru Emmy balvu ieguvējs. Filmas „Brīvību ģitārai” pirmizrādi Latvijā organizē fonds atvērtai sabiedrībai DOTS sadarbībā ar ASV vēstniecību Latvijā, Nacionālā kino centra un Kultūras ministrijas atbalstu.

Filmas pirmizrāde ir notikusi 11. martā kinoteātrī Splendid Palace, piedaloties filmas producentiem – Dagam Jegeram (Doug Yeager) un Nikam Binklijam (Nick Binkley). Filmas komerciālo izplatīšanu tiek paredzēts uzsākt 2015. gada beigās.

Ieeja brīva, uzrādot bezmaksas biļeti. Bezmaksas biļetei var pieteikties šeit: