Izrāde ar skatītāju piedalīšanos"Robežas"

01.07.2016.

Sarunu festivāls LAMPA aicina interesentus pieteikties unikālam Kristas Burānes un Mārtiņa Eihes režisētam notikumam “Robežas”. Dalībniekiem tiks aizsietas acis, lai ar cēsnieku stāstiem, tausti, smaržu, garšu un skaņu ļautu ikvienam nokļūt ārpus ikdienas robežām. Tā būs vēl nebijusi iespēja piedalīties un reizē pašam veidot performatīvu notikumu, kas festivāla ietvaros 1. – 2. jūlijā notiks Cēsu pils parkā. Dalība notikumā “Robežas”, tāpat kā visos Sarunu festivāla LAMPA pasākumos, bez maksas. Izrādi ar skatītāju piedalīšanos rīko Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS, tās norisi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Dalībnieku skaits – ierobežots, tādēļ interesenti aicināti pieteikties iepriekš, savu apmeklējuma laiku rezervējot šeit.

“Redze ir maņa, kas visaktīvāk iedarbina mūsu priekšstatus, stereotipus, kas nosprauž robežas, aiz kurām mums nav drosmes, laika vai vēlēšanās ieskatīties. Izrādes laikā mēs aicinām šīs robežas pārkāpt, satiekot pasauli bez redzes palīdzības un  iedarbinot tās izpētei pārējās maņas – tausti, smaržu, garšu un skaņu. Tas būs sajūtu pieredzes notikums, ko redzēt būs iespējams vienīgi iztēlē, bet piedzīvot – ar visu ķermeni. Izrāde pievērsīs uzmanību pasaulei, kuru ikdienā mēs neredzam tā, kā to redz cilvēki bez redzes, pasaulei, kurai paejam garām,” par izrādes ideju stāsta režisori Krista Burāne un Mārtiņš Eihe.

Izrāde ar skatītāju piedalīšanos ir veidota no dokumentāliem Cēsu iedzīvotāju stāstiem par visdažādākajām viņu dzīves robežsituācijām – emocionālām, ģeogrāfiskām, fiziskām vai sociālām. Ar šīm situācijām dalībniekus performatīvā notikuma laikā iepazīstinās paši stāstu autori – 12 skatītāji pēc kārtas tiksies ar 12 stāstniekiem.

Režisori Krista Burāne un Mārtiņš Eihe pievērsušies dokumentālajam teātrim vairākkārt. Pagājušajā gadā teātra festivālā “Homo Novus” lielu atsaucību guva viņu veidotā izrāde “Lasītava”, kurā skatītājs nonāca aci pret aci ar “aktieri” –  cilvēku, kurš lasīja savu jaunībā rakstīto dienasgrāmatu. Izrādes dramaturgs Jānis Balodis savos darbos runā par sociāli un politiski aktuāliem jautājumiem un veidojis tādas izrādes kā “Nacionālais attīstības plāns”, “Mārupīte”, “Pieaugušie”, “Pēdējais pionieris” un citas. Izrādes scenogrāfs –  Gints Sippo.

Izrāde ir viens no Sarunu festivāla LAMPA 150 pasākumiem, kas dažādos to formātos un par visdažādākajām tēmām 1. – 2. jūlijā notiks Cēsu pils parkā. Pasākumus rīko vairāk kā 80 organizācijas ar mērķi stiprināt demokrātijas, diskusiju un cieņpilnu sarunu kultūru Latvijā.