Jesajas Berlina diena 2017

16.10.2017.

16. oktobrī Rīgā jau devīto reizi norisināsies ikgadējā Jesajas Berlina diena, godinot ievērojamā rīdzinieka, ideju vēsturnieka un brīvības filozofa literāro un filozofisko mantojumu. Pasākums norisināsies k/t “Splendid Palace”, bet tā centrālais notikums ir Jesajas Berlina piemiņai veltītā lekcija, ko šogad lasīs amerikāņu vēsturnieks un vairāku grāmatu autors Timotijs Snaiders.

Jesajas Berlina dienas goda patronese ir bijusī valsts prezidente Prof. Dr. Vaira Vīķe-Freiberga.

PROGRAMMA

17:30 – 18:15   Dokumentālā filma “Dzimis Rīgā” (2010, režisori Gints Grūbe, Dāvis Sīmanis)

Dokumentālā filma par vienu no 20. gadsimta ģēnijiem – Rīgā dzimušo britu domātāju seru Jesaju Berlinu. 

Latviešu valodā ar sinhrono tulkojumu angļu valodā.

18:15 – 19:50   Devītā Jesajas Berlina piemiņai veltītā lekcija “No nenovēršamā pie mūžīgā: jaunā nebrīvības politika”

Prof. Timotijs Snaiders (Timothy Snyder), amerikāņu vēsturnieks un vairāku grāmatu autors

Goda patroneses Prof. Dr. Vairas Vīķe-Freibergas ievadruna.

Angļu valodā ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā.

Prof. Timotijs Snaiders ir viens no ievērojamākajiem amerikāņu vēsturniekiem un domātājiem, Jeilas universitātes profesors un vairāku grāmatu autors par Centrālās un Austrumeiropas vēsturi. Viņa 2010. gadā iznākusī grāmata “Asinszemes: Eiropa starp Hitleru un Staļinu” atzīta par vienu no izcilākajām vēstures grāmatām. Tā tulkota 33 valodās, tostarp arī latviski. Drīz latviešu valodā iznāks vēl viena – Snaidera jaunākā grāmata “Par tirāniju”, kurā viņš izklāsta mācības no divdesmitā gadsimta, lai izvairītos vai pretotos tirānijai. Tikmēr pats autors strādā pie jaunas grāmatas “Nebrīvības izcelsme”, kas kalpos par pamatu šī gada Jesajas Berlina piemiņai veltītajai lekcijai.

Ieeja visos pasākumos ir brīva, uzrādot bezmaksas biļeti. Bezmaksas biļetei var pieteikties zemāk vai izņemt to pasākuma norises vietā – k/t “Splendid Palace” kasē. Pasākumi norisināsies angļu un latviešu valodā ar sinhrono tulkojumu.

Jesajas Berlina dienu rīko Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā un ASV vēstniecību Latvijā. 

 

Norises vieta

AdreseElizabetes iela 61, Rīga