LAMPAs debates "Vai demokrātija sevi ir izsmēlusi?"

02.03.2016.

Ar netradicionāla formāta pasākumu tiks pieteikts otrais sarunu festivāls LAMPA. Vieglas formas debates starp svaigi domājošiem cilvēkiem - no politologa līdz dumpinieciskam komiķim - par tēmu “Vai demokrātija ir sevi izsmēlusi?” ir pirmais no LAMPAS iesildošo notikumu sērijas pasākumiem, kas notiks 2. martā plkst. 18.00 Latvijas 1.Rokkafejnīcā, Vecrīgā (Mārstaļu ielā 2/4)

Ar šādu netradicionālu notikumu tiks pieteikts otrais sarunu festivāls LAMPA. Debatēs pretējās frontēs piedalīsies pieredzējušie debatētāji Rasmuss Filips Geks un Dārta Zaķe, politologs Ivars Ījabs, dzejniece un literatūras skolotāja Iveta Ratinīka, publiciste Anete Konste, un komiķis  Rūdolfs Kugrēns.

Debates moderatore būs žurnāliste Inga Spriņģe. Šis sarunu festivāla LAMPA iesildošais pasākums tiks organizēts kopā ar Latvijas Debašu asociāciju “QUO tu domā”, kuras mērķis ir attīstīt kvalitatīvu debašu kultūru Latvijā.

Uz pasākumu aicināti visi festivāla cienītāji un interesenti, lai ne tikai labāk sagatavotos festivālam, bet arī aktualizētu visai sabiedrībai nozīmīgus jautājumus. 

Gan iesildošo pasākumu, gan sarunu festivāla LAMPA kodols ir viegli un ar prieku runāt par sarežģītām tēmām. “Tas būs kā intelektuāla rakstura restlinga mačs. Debates kā formāts šajā ziņā līdzinās patīkamai spēlei, jo var droši kritizēt citus, nepaturot pretenzijas uz to, ka kaut kas no teiktā vispār ir tavs viedoklis. Ja tomēr izrādīsies garlaicīgi, varu visus nomierināt – drīz pēc pasākuma beigām Rokkafejnīcā sāksies "laimīgā stunda", kuras laikā varēs iesildīties karaokes apmeklējumam pagrabstāvā,” saka publiciste Anete Konste, viena no debašu dalībniecēm. 

Tāpat kā festivālā, arī iesildošajos pasākumos ieeja ir bez maksas.

Facebook pasākums: https://www.facebook.com/events/1579121659079856/

Par sarunu festivāla LAMPA pamatakmens licējiem uzskatāmi fonds atvērtai sabiedrībai DOTS un “Swedbank”. Festivālam mājvietu un atbalstu sniedz Cēsu novada pašvaldība. Sarunu festivāla realizāciju nodrošina fonds atvērtai sabiedrībai DOTS, reklāmas aģentūra “Armadillo”, komunikācijas vadības aģentūra“Deep White” un pasākumu aģentūra “Chocolate Events”.  Festivāla norisi atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fondsValsts Kultūrkapitālfonds un zvērinātu advokātu birojs Kļaviņš Ellex.