LAMPAs iesildīšana Rīgas Purvciemā

20.05.2017.

Līdz festivālam atlikuši vairs tikai divi mēneši, un ar mēra kandidātu debatēm, trīs aizraujošām diskusijām un prātu kustinošu programmu bērniem, klāt arī otrais un vērienīgākais Sarunu festivāla LAMPA (www.festivalslampa.lv) iesildošais pasākums Rīgā. Precīzāk – daudzdzīvokļu mājas pagalmā, Rīgas mikrorajonā Purvciems (Dzelzavas ielā 25). Noslēdzošais festivāla iesildošais pasākums notiks sestdien, 20. maijā visas dienas garumā, sākot no plkst. 12.00.

Diena Purvciema daudzdzīvokļu mājas pagalmā iesāksies netradicionāli – ar Rīgas mēra kandidātu debatēm. Jau plkst. 12.15 spraigi sacensties par auditorijas simpātijām sāks politisko partiju – Zaļo un Zemnieku Savienības, “Saskaņas”/ “Gods kalpot Rīgai!”, Nacionālās Apvienības „Visu Latvijai!” – „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”, “Vienotības”, Latvijas Reģionu apvienības/ “Latvijas attīstībai”, “No sirds Latvijai”, KPV LV un Jaunās konservatīvās partijas – Rīgas mēra amata kandidāti. Debates vadīs zinošais politologs Ivars Ījabs. Paredzams, ka savus noteikumus diktēs arī norises vieta, un šīs debates būs tiešā un pārnestā nozīmē “tuvākas tautai”.

Savukārt plkst. 14.00 diskusiju sēriju aizsāks Swedbank Latvija rīkotā diskusija “Vai robots tavam bērnam atņems darbu?”. Diskusijas pirmajā daļā eksperti – darba devēji – stāstīs par pieredzi darbā ar jaunajām tehnoloģijām, robotu kā palīgu un potenciālo cilvēkresursu aizstājēju, kā arī definēs rītdienas darbaspēka prasmes. Diskusiju vadīs Maksims Jegorovs, Accenture Latvijas filiāles vadītājs, un tajā piedalīsies četru ievērojamu uzņēmumu vadības pārstāvji – Swedbank Latvija valdes loceklis Vadims Frolovs, Tilde valdes priekšsēdētājs Andrejs Vasiļjevs, Latvijas valsts meži sēklas un stādu struktūrvienības direktors Guntis Grandāns un Maxima Latvija Korporatīvo attiecību vadītājs Ivars Svilāns.

Diskusijas otrā daļa tiks veltīta nākotnes iespējām jebšu tam, kā izcila izglītība spēj nodrošināt nepieciešamās zināšanas nākotnes darba tirgus prasībām. Tajā ar savām iecerēm un jau esošajām labajām praksēm, kā arī sadarbību starp vecākiem un skolotājiem prasmju apgūšanā, dalīsies Emīls Sundjukovs, IT Izglītības fonda Start(IT) vadītājs, Edgars Bajaruns, Valsts izglītības satura centra projekta "Kompetenču pieeja mācību saturā" vecākais eksperts, Ernests Sviklis, Rīgas 64. vidusskolas direktors un vēstures skolotājs, kā arī Ance Jaks, Jelgavas valsts ģimnāzijas skolotāja, Iespējamās misijas absolvente. Savukārt par diskusijas dinamiku rūpēsies Pauls Irbins, Cēsu Bērnu un jauniešu zinātnes centra Zinoo vadītājs.

Plkst. 15.45 blogeri un žurnālisti runās par interneta ietekmi un konkurenci ar medijiem, precīzāk televīziju, LTV7 Русское вещание veidotajā diskusijā “Vai internets varētu aizstāt televīziju: blogeri vs žurnālisti”. Šī diskusija notiks krievu valodā ar sinhrono tulkojumu latviski.

Pasākumu intelektuālo daļu noslēgs talantīgais sociālantropologs Viesturs Celmiņš, kurš plkst. 17.15 veicinās diskusiju par mājokļa perspektīvām daudzdzīvokļu namu rajonos “Mājokļa jautājums Rīgā”. Diskusijā piedalīsies Rīgas Pilsētas arhitekts Gvido Princis, Sarkadaugavas daudzīvokļu nama iedzīvotāja Mārīte Grandāne, Sarkandaugavas Attīstības biedrības pārstāve Alija Turlaja, arhitekte Līva Kreislere, būvuzņēmuma “Merks” Valdes priekšsēdētājs Oskars Ozoliņš un RTU APF Profesore, arhitekte Dr. Sandra Treija.

Pasākuma izskaņā no 18.45 līdz 20.00 sakarsušos prātus veldzēs muzikāls priekšnesums. Nozīmīga iesildošā pasākuma daļa būs arī īpaša programma bērniem. Mazie prātnieki tiks izklaidēti ar “Brain games” galda spēlēm, ziepju burbuļu šovu un biedrības homo ecos radošo darbnīcu. Baumo, ka ar Zviedrijas vēstniecības atbalstu bērnus izklaidēt ieradīsies pats Karlsons.

Atsevišķi pasākuma teritorijā norisināsies arī Fonda atvērtai sabiedrībai DOTS un dramaturga Matīsa Gricmaņa radītā spēle ar dalībnieku iesaisti “Pielaiko ideju!”, kurā tās spēlētājam būs iespēja iepazīties ar dažādām politiskajām idejām, kā arī noskaidrot, kurām idejām vairāk piederīgs jūtas viņš pats.

Šis LAMPAs iesildošais pasākums tapis pateicoties Sabiedrības Integrācijas fonda, Fonda atvērtai sabiedrībai DOTS, Konrāda Adenauera Fonda, Swedbank Latvija, Britu Padomes un Borisa un Ināras Tetereva fonda finansiālajam atbalstam. 

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.