Sarunu festivāla LAMPA iesildīšana Ziepniekkalnā

26.05.2018.

Līdz Sarunu festivālam LAMPA atlicis pusotrs mēnesis, bet jau 26. maijā daudzdzīvokļu mājas pagalmā Ziepniekkalnā, Ozolciema ielā 22 k-2, notiks festivāla iesildošais pasākums. Ar sarunām un diskusijām, uzticēšanās "sēšanu", spēlēm un darbnīcām bērniem, mantu labotavu un Rūdolfa Kugrēna stāvizrādi ierasti draudzīgā atmosfērā Rīgā iesildīsies jau ceturtā LAMPA. Ikviens aicināts pasākumam pievienoties visas dienas garumā, sākot no pulksten 12.00. Ieeja – bez maksas.

Diena iesāksies ģimeniskās noskaņās. Sākot no plkst. 12.00 būs iespēja vienoties diskusijā ar izglītības programmas Iespējamā misija absolventiem, kuri dalīsies savos stāstos un pieredzē, kā skolotāji redz vecāku iesaisti mācību procesā un kā veidojusies viņu sadarbība ar vecākiem. Klausītāji saņems praktiskus ieteikumus, kā iedvesmot bērnus ne tikai mācīties mūža garumā, bet darīt to ar prieku.

Plkst. 13.45norisināsies diskusija par sabiedrību satraucošiem jautājumiem Русское вещание LTV7 vadībā. Skaidrosim, “Kurš, izņemot viņus? Vai ir citas atbildes uz krievu jautājumiem?”. Šī diskusija notiks krievu valodā ar sinhrono tulkojumu latviski.

Savukārt Ziepniekkalna iedzīvotājiem īpaši aizraujoša var šķist diskusija par dzīves kvalitāti Ziepniekkalnā, kas sāksies plkst. 15.30. Ikviens varēs uzdot jautājumus un saņemt atbildes par interesanto vēsturi, izaicinājumu piesātināto tagadni un iespēju pilno nākotni Ziepniekkalnā, sarunā pieskaroties arī citiem mikrorajoniem. Sarunu vadīs pilsētplānotājs Jānis Ķīnasts.

Sarunu festivāla LAMPA šī gada vērtība ir uzticēšanās, tādēļ jau iesildošajā pasākumā tā tiks izgaismota īpaši spoži. Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS plkst. 17.15 noslēgs dienas intelektuāli izaicinošāko daļu ar iesaistošu un vieglu sarunu interesantiem cilvēkiem par to, kas ir uzticēšanās, kāpēc tā ir svarīga un ko varam darīt, lai to uzturētu un atjaunotu. Sarunu vadīs festivāla LAMPA direktore Ieva Morica. Tajā piedalīsies labdarības portāla "ziedot.lv" un rehabilitācijas centra POGA dibinātāja un vadītāja Rūta Dimanta,  Latvijas Radio žurnālists Aidis Tomsons un AS “Latvijas Finieris” padomes priekšsēdētājs Uldis Biķis. Bet visas dienas garumā kopā vairosim uzticēšanos Latvijā, podiņos iesējot katrs savu uzticēšanās augu, lai turpinātu to audzēt un lolot arī mājās.

Vakara noslēgumā no plkst. 19.00 visus sanākušos smīdinās viens no Latvijā zināmākajiem komiķiem Rūdolfs Kugrēns ar savu jaunāko stāvizrādi “Prieks”. Arī bērniem nebūs jāgarlaikojas. Mazo prātvēderu labsajūtai visu dienu būs pieejami ziepju burbuļi, aizraujošākās Brain Games galda spēles un pat raķešu darbnīca, un eksperimentu šovs. Bet vakarā laiks Atom Art sagatavotajām multfilmām.

Visas dienas garumā darbosies arī Mantu labotava, kurā kopīgiem spēkiem būs iespēja salabot citkārt izmetamu lietu, apgūt jaunas prasmes un saņemt pieredzējušu meistaru padomus.

Sarunu festivāls LAMPA ir vide un impulss nemitīgai sevis pilnveidošanai mūžīgi mainīgajā pasaulē. Festivāla saturs neatstāj vienaldzīgu – tās ir divas dzīvesprieka pilnas dienas, kurās asināt prātu, paplašināt redzesloku un izaicināt savus priekšstatus. Tā ir iedvesmojoša un aizraujoša platforma visiem, kam ir, ko teikt. Visiem, kas vēlas uzzināt un sarunāties par Latvijai, Eiropai un pasaulei būtiskiem jautājumiem. Šogad LAMPA Cēsu pils parkā iedegsies 29. – 30. jūnijā. Plašāk par festivālu: www.festivalslampa.lv .

LAMPU Ziepniekkalnā ieslēdz Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS, Swedbank Latvia, Armadillo, Deep White un British Council. Projektu finansiāli atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros), Borisa un Ināras Teterevu fonds un Latvijas lielākais kokapstrādes uzņēmums Latvijas Finieris.