“Vairākuma vara” #1

31.05.2016.

“Dirty Deal Teatro” sadarbībā ar fondu atvērtai sabiedrībai DOTS aizsāk izrāžu skiču un diskusiju ciklu “Vairākuma vara”, kas veidots ar mērķi veicināt izpratni par demokrātiju, mūsu kā demokrātiskas sabiedrības locekļu pienākumiem un tiesībām. Pirmais cikla „Vairākuma vara” pasākums norisināsies 31. maijā plkst. 19.00 “Dirty Deal Teatro”

Sadarbojoties režisoram Dmitrijam Petrenko un dramaturgam Kārlim Krūmiņam, top cikla pirmā izrādes skice, kas runās par valsts aparāta un indivīda attiecībām. Kārlis Krūmiņš par jaunizveidoto dramaturģiju: “It kā viss vienkārši un pareizi – ir likums, ir jāpakļaujas. Bet gan jau daudziem ir gadījies nokļūt situācijā, kur likums tiek ievērots burtiski, nemēģinot lietu skatīt pēc būtības. Cīņa pret to ir bezjēdzīga, tā var sagādāt dusmas, aizvainojumu, neizpratni, naidu, dažās situācijās bojāeju vai milzu ciešanas. Dramaturģijā tā ir traģēdijas definīcija. Par vienu šādu patiesu gadījumu arī luga.”

Cikla “Vairākuma vara” ietvaros tiks rīkoti vairāki šādi pasākumi, kuru pirmajā daļā kāda mākslinieku komanda piedāvās skatītājiem izrāžu skici par vairākuma-mazākuma attiecībām demokrātiskā valstī. Katru reizi pasākuma otrajā daļā sadarbībā ar fondu atvērtai sabiedrībai DOTS risināsies diskusija, kurā katram tās dalībniekam būs iespējauzklausīt citu viedokļus,noformulēt un publiski izteikt savus uzskatus par izrādes skicē iezīmēto tēmu, tādejādi caur veselīgu un atvērtu diskusiju veicinot katra indivīda aktīvāku iesaisti sabiedriskos un politiskos procesos. Diskusiju vadīs politoloģe Iveta Kažoka.

“Vairākuma vara” ietvaros rādītās izrāžu skices tiek veidotas, balstoties Latvijas iedzīvotāju pieredzēs, viedokļos, faktos un dokumentos. Tās stāstīs par sabiedrības pieredzi, dzīvojot demokrātiskā valsts iekārtā, kas lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju bijusi iespējama tikai pēdējos divdesmit piecus gadus. Jauniešiem Latvijā nav bijusi iespēja šo demokrātijas pieredzi pārmantot no saviem vecākiem. Līdz ar to kopā ar atjaunoto Latvijas valsti ir uzaugusi paaudze, kas demokrātiskas pārvaldes modelī ir dzīvojusi visu savu mūžu, tomēr līdz galam nav apzinājusies savus pienākumus un tiesības. Cikls “Vairākuma vara” pētīs, vai mūsu kā sabiedrības pieredze un izpausmes ir pietiekoši iekļaujošas; vai visiem, kas mīt Latvijas teritorijā, tiesības un pienākumi ir vienādi. Kādi ir veidi, lai bez populisma un viltības mēs kā sabiedrība spētu pieņemt un ieklausīties visos Latvijas teritorijā mītošajos cilvēkos, respektējot viņu vēlmi un tiesības būt citādākiem.

Biļetes var iegādāties iepriekšpārdošanā „Biļešu Paradīze” kasēs un internetā http://www.bilesuparadize.lv/events/venue/486.

Biļešu cena: 3,00 EUR; pasākuma dienā teātrī: 4,00 EUR.

„Dirty Deal Teatro” adrese: Spīķeru kvartāls, Maskavas iela 12, k-2.

Norises vieta

AdreseMaskavas iela 12, k-2, Rīga