Vairākuma vara #2

15.09.2016.

15. septembrī plkst. 19:00 Dirty Deal Teatro norisināsies otrais pasākums cikla “Vairākuma vara” ietvaros, kura laikā būs iespēja dzirdēt Ivetas Kažokas lekciju ar sarunu par demokrātiju, kā arī pievienoties Jāņa Baloža vadītai meistarklasei par sociālo aktīvismu.

Pasākuma pirmajā daļā norisināsies politoloģes Ivetas Kažokas vadīta lekcija ar sarunu “Demokrātijas ķēpīgums”, kurā tiks izvērsti jautājumi par to, ko nozīmē eksistēt demokrātiskā valstī, kāpēc tā nevar iztikt bez demokrātiem, kas mūs veido par demokrātiem un ko nozīmē demokrātiska pasaules uztvere?

Turpinājumā sekos meistarklase un neliels ieskats sociālā aktīvisma spēļu  pasaulē dramaturga Jāņa Baloža vadībā. “Aktīvisma spēles ir neliels un viegli lietojams rīku komplekts, kuru iespējams likt lietā brīžos, kad vairs neapmierina apkārt notiekošais un rodas vēlme kaut ko iesākt. Ja aktīvisma mērķis ir veikt izmaiņas, tad spēles mērķis ir spēlēties, likt lietā iztēli un humoru. Un ne vienmēr vēlamajai izmaiņai un spēles mērogam ir jābūt lielam, svarīgi ir pamēģināt dumpoties radoši; pamēģināt galveno domu no dumpīgas sarunas ar draugiem virtuvē pārcelt uz vietu, kur to redz vismaz viens cilvēks, kuru tu nepazīsti vai arī kurš ir tava dumpīguma iemesls. Un tieši šajā procesā, šajā kustībā no privātas telpas uz publisku, ir iespējams likt lietā aktīvisma spēles - vienu vai otru rīku, kurš varētu palīdzēt tavu ārā izvilkto dumpīgumu ieraudzīt labāk,” saka Jānis Balodis.

Lekcija un meistarklase būs otrais pasākums Dirty Deal Teatro un Fonda atvērtai sabiedrība DOTS veidotā projekta “Vairākuma vara” ietvaros, kas pievēršas jautājumiem un problēmām, kas saistītas ar demokrātiju un vairākuma-mazākuma attiecībām demokrātiskā valstī.

Piedalīšanās pasākumā ir bez maksas, pirms tam “Biļešu Paradīzes” kasēs izņemot bezmaksas biļeti. Vietu skaits ierobežots. 

„Dirty Deal Teatro” adrese: Spīķeru kvartāls, Maskavas iela 12, k-2.