Vakara saruna ar kinorežisori Svetlanu Streļņikovu

24.03.2015.

24. martā plkst. 18.00 fonds atvērtai sabiedrībai DOTS, jauniešu organizācija Avantis un  jauniešu kustība Young Media Sharks aicina uz vakara sarunu kopā ar dokumentālo filmu kinorežisori Svetlanu Streļņikovu no Krievijas par mākslu un politiku, kā arī jauno cilvēku dzīvi mūsdienu Krievijā. Sarunu vadīs portāla Satori.lv galvenais redaktors Ilmārs Šlāpins. Pasākums notiks DOTS mājā, Alberta ielā 13, 6. stāvā.

Svetlana Streļņikova ir jaunās paaudzes kinorežisore-dokumentāliste (1981) no Krievijas, kas savās filmās aktualizē dažādu Krievijā dzīvojošo cilvēku dzīves stāstus. Svetlana ir absolvējusi Maskavas valsts universitātes ekonomikas fakultāti (2002.), divus gadus vēlāk iestājusies Viskrievijas valsts kinematogrāfijas institūtā (VGIK), pametot studijas dažus mēnešus vēlāk un turpinot apgūt filmu režiju praksē. Viņa mācījusies Ņujorkas filmu akadēmijā (ASV) un filmu festivāla Berlinale talantu skolā (Vācija). Viņa uzņēmusi tādas starptautiskos kinofestivālos godalgotās dokumentālās filmas kā:

„Idiots” (2007) par „mazā cilvēka” drāmu un cīņu būt un justies kā cilvēkam: http://vagaev-film.com/home/ru/products/view/7

„Aritmija” (2009) par medicīnas institūta absolventa dzīves ceļa meklējumiem: https://youtu.be/UdrDJhuRt-Q

„Kardiopolitika” (2014) par ķirurga izšķiršanos  iesaistīties politikā, lai glābtu cilvēku dzīves: https://vimeo.com/99979941

Vakara sarunas sākumā tiks radīta Svetlanas Streļnikovas 12. minūšu garā dokumentālā filma „Monstration” (2012) par jauno cilvēku cīņu brīvi domāt, izpausties un protestēt. Filma tiks rādīta krievu valodā ar titriem angļu valodā. Pasākuma laikā sarunāsimies latviešu un krievu valodā. Pasākuma ilgums: 1,5 stunda.

Ieeja brīva, bet iepriekšējā pieteikšanās ir obligāta, jo mūsu mājīgajās telpās varam uzņemt līdz 40 viesu.  Lai pieteiktos, lūdzam aizpildīt šo pieteikšanās formu:

Reģistrēties pasākumam