Aprīlis / 2022

Tuvojoties Sarunu festivālam LAMPA, kas šogad notiks 1.-2. jūlijā Cēsīs, aizvien vairāk laika veltam tā organizēšanai, bet rodam laiku arī citām iniciatīvām – gan ilgi lolotām, kā, piemēram, “Piena dienasgrāmatas” izstādes atklāšanai, gan pavisam jaunām – LAMPAS dialogu apļiem.

Atklājam izstādi “Piena dienasgrāmatas”

8. aprīlī atklājām ilgi gaidīto jauno mediju mākslinieces Annas Priedolas izstādi “Piena dienasgrāmatas” par demenci un ar to sirgstošo cilvēku pieredzi, kuras atklāšanu bijām atlikuši jau vairākas reizes. Atklāšanas pasākumā norisinājās arī mākslinieces un mākslas mediatoru vadītā “Datu recepšu darbnīca”, kurā bija iespēja veidot savas datu receptes, atveidojot datus par demenci ar pārtikas produktiem un tādējādi padarot statistiku vieglāk “sagremojamu” un izjūtamu ar dažādām maņām. Vairāk par izstādi un tās norisi lasiet šeit.

Sarunu festivāls LAMPA – izveidojām programmu un paplašinām komandu 

Aprīlī paveicām ļoti daudz – novadījām informatīvo semināru festivāla divu dienu rīkotājiem, izveidojām šīgada festivāla vizuālo tēlu, izsludinājām festivāla brīvprātīgo pieteikšanos, turpinājām darbu pie komunikācijas materiālu izveides, kā arī festivāla teritorijas tehniskās plānošanas un producēšanas, bet pats svarīgākais – izveidojām festivāla programmu.

13. aprīlī kopā ar Sarunu festivāla LAMPA kodolgrupu izvērtējām visus pasākumu pieteikumus šīgada festivālam. Kā vienmēr, tas nebija viegls un pat ļoti sarežģīts uzdevums, jo pieteikumu skaits krietni pārsniedza festivāla programmas iespējas. Festivāla pasākumu skaits ir ierobežots, tāpēc ar smagu sirdi nācās noraidīt ļoti daudz labu pieteikumu.

Mēneša prieks – aprīlī LAMPAS komandai pievienojās festivāla producentes asistente Ieva Reine.

Svinam Satversmes simtgadi!

Šogad Satversmei apritēja 100 gadi, un mūsu fonda izpilddirektori Ievu Moricu uzaicināja novadīt nodarbību par Satversmē paustajām vērtībām divās Latvijas skolās. Ar lielu prieku pieņēmām šo piedāvājumu, novadot nodarbības par Latvijas valsts pamatu, Satversmi un tās vērtībām skolēniem no Rīgas 10. vidusskolas (26. aprīlī) un Aglonas vidusskolas (28.04.). Aglonā ar skolēniem arī izspēlējām mūsu radīto galda spēli “DemokrātiJĀ”.

Top Sarunu skolas LAMPA dialogu apļi

Mēneša sākumā, 7. aprīlī, mūsu sadarbības partneriem organizējām Kaja Alhanena vadīto semināru par “timeout” dialogu metodi un “dialoga apļu “ vadīšanas procesu, kā arī prezentējām latviski iztulkoto “Timeout” diskusiju vadīšanas kartītes. Visu atlikušo mēnesi noritēja aktīvs sagatavošanās darbs pie mūsu jaunā pasākumu cikla un beidzot pielikām punktu diskusijām par tā nosaukumu, kolektīvi nobalsojot par Sarunu skolas LAMPA dialogu apļiem, kas nākamajos četros mēnešos notiks Cēsīs, Valmierā, Apē, Kuldīgā, Daugavpilī un Jelgavas novadā.

Sarunas, tikšanās un dalība pasākumos

Aprīlis bija bagāts ar notikumiem un sarunām. Fonda izpilddirektore Ieva Morica tikusies ar bijušo Polijas tiesībsargu Ādamu Bodnaru un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāju Zani Petri, piedalījusies Atvērtas sabiedrības Eiropas tīkla (OSEN) attālinātā sanāksmē, kā arī Latgales kongresa darba sesijā par pilsoniskās sabiedrības lomu, kas 29. aprīlī norisinājās Rēzeknē. Savukārt, fonda stratēģisko projektu un komunikācijas vadītāja Irīna Kuzņecova piedalījusies Latvijas pilsoniskās sabiedrības pārstāvju tikšanās ar Vācijas Federatīvās republikas ārlietu ministri Annalēnu Bērboku, kā arī Trīs jūru iniciatīvas Pilsoniskās sabiedrības foruma sagatavošanās semināros.

Fonda darbinieku intervijas un komentāri medijos

08.04.2022. Leldes Prūses komentārs par izstādi “Piena dienasgrāmatas” LTV “Kultūras ziņām”. Video ieraksts.