Aprīlis / 2023

Gatavošanās Sarunu festivālam LAMPA rit pilnā sparā

Aprīlī teju visu savu laiku veltījām LAMPAI. Beidzot bijām tikuši pie šīgada vizuālā risinājuma un sākuši ražot neskaitāmus reklāmas materiālus, līdztekus aktīvi gatavojoties programmas izziņošanai un festivāla komunikācijas kampaņai. Turpinājām arī viesoties pie festivāla atbalstītājiem, pasniedzot pateicības rakstus un ierakstot sarunu ar to vadītājiem par sarunu un sarunāšanās kultūras nozīmi ikdienā un darbā. Šajā mēnesī pabijām Eiropas Parlamenta Latvijas birojā, kā arī uzņēmumos “Sadales Tīkls”, “Rīgas meži”, “Enefit Green” un “Swedbank”. Sadarbībā ar pētījumu aģentūru “Norstat” noskaidrojām arī iedzīvotāju viedokli par sarunāšanās kultūru Latvijā.

Ir tapis festivāla pieejamības audits – kopā ar vides pieejamības eksperti Lību Bērziņu veicām pamatīgu izpēti, lai saprastu, kas mums būtu jāpaveic, lai šogad un turpmāk LAMPA būtu daudz vairāk pieejamāka cilvēkiem, kas pārvietojas ratiņkrēslos. Savukārt mēneša beigās bija noslēgusies pieteikšanās LAMPAS brīvprātīgo programmai, kopumā saņemot 139 pieteikumus.

Esam par videi draudzīgu pasākumu rīkošanu!

Sarunu festivāla LAMPA vārdā parakstījām Latvijas Dabas fonda labas gribas memorandu par dabai un videi draudzīgu pasākumu rīkošanu. Kā savā uzrunā teica Ieva Morica, fonda izpilddirektore un vienlaikus arī Sarunu festivāla LAMPA direktore, “sākums ilgtspējgai domāšanai bija mūsu sirdīs, tad pieslēdzām racionalitāti un prātu, ko un kā varam darīt, un nu jau 9 gadu garumā esam ceļā.”

Pa šo laiku esam veikuši vairākus soļus dabai un klimatam draudzīga festivāla rīkošanā, ieviešot būtiskas izmaiņas ēdināšanā un dzērienu tirgošanā, nodrošinot bezmaksas ūdens uzpildi, atkārtoti izmantojot dekorācijas, šķirojot atkritumus, kā arī daudzus citus soļus, ar kuriem varat iepazīties šeit.

Pieredzes apmaiņas vizīte Norvēģijā

No 11. līdz 13. aprīlim kopā ar Cēsu novada pašvaldības pārstāvjiem viesojāmies Ārendālā, Norvēģijā. Šī vizīte ir daļa no 2022. gada jūnijā iesāktā projekta „Tiltu veidošana starp Latvijas un Norvēģijas demokrātijas festivāliem un pašvaldībām”, un tās mērķis bija iepazīt Ārendālu un dalīties kopīgajā pieredzē, jo gan Arendāla, gan Cēsis jau vairākus gadus ir demokrātijas festivālu mājvietas. Plašāk par šo var izlasīt šeit.

Dialogu apļi Demokrātijas akadēmijā Iecavā

Demokrātijas akadēmijas rīkotāju uzrunāti, 14. aprīlī Iecavā novadījām Dialogu apļus – kopā ar aktīviem iedzīvotājiem no Zemgales praktizējām un trenējām sarunāšanās un klausīšanās prasmes. Lieliska pieredze gan akadēmijas dalībniekiem, gan mums pašiem!

Mācīšanas, satikšanās un tīklošanās

  • Aprīlī mūs apciemojis mūsu draugs un sadarbības partneris no Somijas Kai Alhanens, Dialogu Akadēmijas direktors un pasniedzējs, ar kuru aktīvo iesaisti pērn attīstījām Dialogu apļu metodi, izmēģinot to arī praksē vairākās Latvijas vietās un pasākumos.
  • Stratēģisko projektu un komunikācijas vadītāja Irīna Kuzņecova piedalījusies Demokrātijas festivālu asociācijas tiešsaistes tikšanās, gatavojoties asociācijas biedru ikgadējai sanāksmei Paidē, Igaunijā.
  • Savukārt dsministratīvā direktore Egita Prāma tikusi uzaicināta piedalīties Latvijas Televīzijas rīkotajā fokusa grupā, kā arī tiešsaistē tikusies ar universitātes pētnieci no Lionas (Francijas), lai sniegtu plašāku informāciju par Sarunu festivālu LAMPU pētījumam par politiskajiem festivāliem Eiropā.
  • Bijām guvuši arī ieskatu par to, ko Zviedrijas un tās uzņēmumi īsteno, lai kļūtu par pirmo oglekļa neitrālo labklājības valsti, projektu vadītājai Gintai Avenai piedaloties Zviedrijas vēstniecības Latvijā rīkotājā pasākumā par klimata pāreju un inovācijām “Pioneer the Possible”.