Augusts / 2022

Augustā paspējām ne tikai atgūt spēkus un uzlādēties ar saules enerģiju, bet arī iedvesmoties no kolēģu pieredzes Zviedrijā, Igaunijā un Norvēģijā, satikt klātienē līdz šim vien tiešsaistē redzamus partnerus un organizēt sarunu darbnīcu jaunajā demokrātijas festivālā Zaļeniekos Jelgavas novadā.

Pārmaiņu aģenti Stokholmā

No 11. līdz 12. augustam Stokholmā norisinājās starptautiskā projekta “Pārmaiņu aģenti: mākslas mediācija kā saruna” noslēguma partneru tikšanās, kā ietvaros organizējām izstādi “Piena dienasgrāmatas”. Taču patiesībā daudziem tā bija arī pirmā klātienes tikšanās, jo projekts bija sācies līdz ar pandēmiju, kas pamatīgi ietekmēja projekta gaitu un liedza iespēju tikties klātienē. Stokholmā mūs laipni uzņēma projekta partneris Tensta mākslas nams (Tensta konstahall), bet pati tikšanās noritēja ļoti sirsnīgi un bija iedvesmas pilna – neskaitāmas sarunas un tikšanās, dalīšanās ar projektā paveikto un atziņām, viesošanās citās kultūras un mākslas telpās, kā arī brīnišķīgi kopā pavadītais laiks. Video atskats.

Viesojāmies Norvēģijas un Igaunijas demokrātijas festivālos

12.-13. augustā Igaunijas pilsētā Paidē norisinājās desmitais “Arvamusfestival” jeb viedokļu festivāls, kas bija arī viens no mūsu iedvesmas avotiem, veidojot Sarunu festivālu LAMPA. Ar festivāla rīkotājiem sadarbojamies jau gadiem ilgi Demokrātijas festivālu asociācijas ietvaros, bet katru gadu cenšamies to piedzīvot klātienē, un šis gads nebija izņēmums. Bijām klāt un mājās atgriezāmies iedvesmas pilni.

Šogad klātienē piedzīvojām arī Norvēģijas demokrātijas festivālu “Arendalsuka” (“Ārendālas nedēļa”), kas norisinājās no 15. līdz 19. augustam nelielajā dienvidu pilsētā Ārendālā. Vizītes laikā tikāmies ar festivāla rīkotājiem no Ārendālas pašvaldības, ielūkojāmies festivāla organizēšanas procesos, izbaudījām tā atmosfēru un organizējām arī savu pasākumu par karu Ukrainā no Latvijas perspektīvas, un ko ukraiņu cīņa par brīvību un demokrātiju nozīmē Eiropai un visai demokrātiskajai pasaulei. Plašāk par mūsu vizīti lasiet šeit.

Ārendālā satikāmies arī ar topošā Kenijas demokrātijas festivāla rīkotājiem, ar kuriem iepriekš sarunājāmies tiešsaistē, daloties ar Sarunu festivāla LAMPA rīkošanas pieredzi.

Sarunu darbnīca demokrātijas festivālā “Kopienas sarunas”

20. augustā Jelgavas novada Zaļeniekos izskanēja pirmais demokrātijas festivāls “Kopienas sarunas”, kurā piedalījāmies arī mēs. Festivālā darbojās četras sarunu telpas, kurās norisinājās sarunas un nodarbības par komunikāciju, iedzīvotāju līdzdalību un sadarbošanos, apzinātību un labu pārvaldību. Mēs bijām atbildīgi par sarunu telpu “Komunikācija”, kurā novadījām divas sarunu sesijas un praktiskas nodarbības “Kāpēc saruna ir svarīga un kā labāk sarunāties?”, kā arī Ieva Morica piedalījās festivāla noslēguma diskusijā.