Februāris / 2023

Ziemā vasara vienmēr liekas tālu, taču februārī pamazām sākām apjaust, ka vasara jau gandrīz ir klāt, un līdz mūsu ikgadējam Sarunu festivālam LAMPA ir palikuši vien daži mēneši. Tādēļ arvien vairāk laika veltam tieši festivāla organizēšanai.

Top Sarunu festivāla LAMPA programma

Pasākumu pieteikšana devītajam Sarunu festivālam LAMPA noslēgusies 8. februārī, un mūsu pastkastītē iebiruši 59 divu dienu programmu un aktivitāšu un 176 atsevišķu pasākumu pieteikumi! Bijām bezgala priecīgi, ka interese kļūt par festivāla dalībnieku nav mazinājusies, un pat nedaudz pieaugusi. Taču arī apzinājāmies, ka priekšā būs ļoti grūta un sāpīga izvēle, jo festivāla pasākumu skaits ir ierobežots, tādēļ daudziem labiem pieteikumiem nāksies atteikt.

Grūta izvēle bija ne tikai mums, izskatot un apstiprinot pieteikumus, kam Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS piešķirtu bezmaksas dalību, bet arī mūsu sadarbības partneriem – Swedbank Latvija savai Ilgtspējas skatuvei un “British Council” pārstāvniecības Latvijā Reģionu skatuvei.

Divu dienu programmas pieteikumus apstiprinājām 17. februārī. Savukārt visus atsevišķu pasākumu pieteikumus skatīsim un vērtēsim LAMPAS kodolgrupā 7. martā, kurā ietilpst jau minētie partneri, kā arī Cēsu novada pašvaldība, radoši digitālā aģentūra “Armadillo” un komunikācijas vadības aģentūra “Deep White”.

Gatavošanās Sarunu festivālam LAMPA – jo tuvāk, jo intensīvāk

Papildus programmai februārī turpinājām jau iesākto darbu pie festivāla drošības, teritorijas plānošanas, finanšu piesaistes, komunikācijas un vizuālā risinājuma. Ķērāmies arī klāt ļoti būtiskai festivāla sastāvdaļai – bērnu programmas organizēšanai, kā arī pabijām ciemos pie vairākiem festivāla atbalstītājiem – uzņēmumiem Omniva, Neste Latvija, SCHWENK Latvija un Enefit – ar nolūku pateikt personīgu paldies un uzfilmēt īsus pateicības video, kurus turpmākajos mēnešos publicēsim LAMPAS sociālajos tīklos.

Turpinām atbalstīt Ukrainu – līdz uzvarai!

24. februārī ir apritējis gads kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā, taču patiesībā šis karš turpinās jau devīto gadu. Mums bija svarīgi, ka šajā dienā ne tikai vēlreiz skaļi paužam mūsu atbalstu Ukrainai, bet aicinām to darīt kopā ar mums ikvienu Latvijas iedzīvotāju. Tādēļ kara gadadienā aicinājām piedalīties Latvijas Pilsoniskās alianses rīkotājā mītiņā “Bez Tevis nav uzvaras”, bet pirms tam iegriezties plakātu darbnīcā, lai uztaisītu savu plakātu, pabūtu viens otra kompānijā un patiešām izjustu, ka tikai kopā mēs esam spēks. Darbnīca bija atvērta jau no 04.50 (tieši šajā laikā pērn Krievija iebruka Ukrainā) līdz pat mītiņa sākumam 09.50. To rīkojām kopā ar Latvijas Platformu attīstības sadarbībai un biedrību “Free Belarus”.

Mācīšanas, satikšanās un tīklošanās

9. februārī tiešsaistē piedalījāmies Demokrātijas festivālu asociācijas tiešsaistes seminārā, kur biedri, tostarp arī mēs, dalījās ar šīgada plāniem un festivālu norisi.  Tāpat turpinājām aktīvi līdzdarboties asociācijas valdē.

10. februārī Ieva Morica, fonda izpilddirektore, kā pilsoniskās sabiedrības pārstāve, bija tikusies ar Eiropas Komisijas tiesiskuma komisāru Didjē Reindersu

Februārī viesojāmies arī Ārlietu ministrijā, tiekoties ar tās parlamentāro sekretāri Gundu Reiri. Sarunas tēma bija Sarunu festivāls LAMPA, tā vērtība un nozīme Latvijas demokrātijas stiprināšanā. Esam pārliecināti, ka LAMPA, līdzās ar daudzām citām pilsoniskām iniciatīvām, ir pelnījusi tikt izcelta Latvijas ārējā komunikācijā.

Fonda pārstāvju intervijas un komentāri medijos

8. februārī. Irīnas Kuzņecovas dalība TVNET raidījumā «Кто вам платит?». Videoieraksts.

28. februārī. Ievas Moricas intervija Latgalīšu kulturys ziņu portals lakuga.lv. Demokrateja nav ideala, tok lobuokys puorvaļdis formys nav. Saruna ar Ievu Moricu.