Jūlijs / 2022

Jūlijā sākumā Cēsīs spilgti izskanēja astotais Sarunu festivāls LAMPA, pulcējot tūkstošiem cilvēku no visas Latvijas. Nepārspīlēsim, ja teiksim, ka tie mums bija lieli svētki, jo pēc diviem pandēmijas gadiem, beidzot varējām piedzīvot sarunas un tikšanās klātienē bez jebkādiem ierobežojumiem. Taču, kā ikviens pasākuma rīkotājs zina, festivālam noslēdzoties, ar to darbs nebeidzas. Turpmākajās nedēļās turpinājām darbu, veidojot video un audio arhīvu, apkopojot datus un statistiku, kārtojot finanšu un citas administratīvas lietas.

Sarunu festivāls LAMPA 2022

1. un 2. jūlijā Cēsīs organizējām astoto Sarunu festivālu LAMPA, divās dienās norisinoties vairāk nekā 270 pasākumiem par dažādām sabiedrībā aktuālām tēmām. Festivālu kopumā apmeklēja ap 19 000 cilvēku – par ko esam ļoti gandarīti, jo tas apliecina, ka interese par festivālu nemazinās. Festivāla programmu veidoja 270 organizācijas no visas Latvijas, bet tā pasākumu tēmas un formāti saglabājušies nemainīgi plaši un uzrunājoši, apliecinot, ka LAMPA ir festivāls ikvienam. Ap 160 pasākumu bija skatāmi tiešraidē festivāla laikā, kurus vēlāk varēja noskatīties vai noklausīties festivālā arhīvā. Festivālu šogad apmeklēja arī Valsts prezidents, kurš iepazinās ar festivāla pasākumu rīkotājiem, festivāla organizatoru komandu, kā arī piedalījās diskusijā ar jauniešiem.  Festivāla video atskats un foto galerija.

Līdzās festivālam organizējām arī virkni savu pasākumu:

Īpaši gribētos izcelt sarunu “Kā tu vari ietekmēt demokrātijas nākotni?”, ko veidojām sadarbībā ar Norvēģijas demokrātijas festivāla “Arendalsuka” rīkotājiem, kuri bija atbraukuši apmeklēt festivālu. Par to plašāk lasiet šeit.

LAMPAS Dialogu apļi Demokrātijas festivālā Kuldīgā

30. jūlijā viesojāmies Kuldīgā, kur otrā Demokrātijas festivāla ietvaros organizējām LAMPAS Dialogu apļus, apmeklētājiem trenējot savas dialoga prasmes un sarunājoties par to, kā būt un dzīvot demokrātijā.

Piedalāmies Bīriņu konstitucionālās tiesībpolitikasseminārā

28. – 29. jūlijā Egita Prāma un Ieva Morica apmeklēja 18. Bīriņu konstitucionālās tiesībpolitikas semināru, kur šogad tika aplūkotas tādas tēmas, kā sabiedrības līdzdalība, identitātes Latvijā, pilsoņpratība un jēdziens “kopējais labums”. Pasākumu bija apmeklējuši ne tikai profesionāļi – juristi, tiesneši, politiķi, universitāšu mācībspēki, pilsoniskās sabiedrības aktīvisti –, bet arī vairāki jaunieši, kuriem Egita Prāma novadīja spēli “DemokratiJĀ”. Ieva Morica, savukārt, piedalījās diskusijā par sabiedrības līdzdalību.

Fonda darbinieku intervijas un komentāri medijos

Par Sarunu festivālu LAMPA:

01.07.2022. Ievas Moricas komentārs LTV ziņām. Video ieraksts.

01.07.2022. Irinas Kuzņecovas komentārs Latvijas Radio 4. Audio ieraksts.

01.07.2022. Egitas Prāmas komentārs Radio Tev.

01.07.2022. Ievas Moricas komentārs Latvijas Radio 1.

01.07.2022. Egitas Prāmas komentārs Radio NABA.

02.07.2022. Egitas Prāmas komentārs LTV ziņām. Video ieraksts.

02.07.2022. Egitas Prāmas komentārs TV3 ziņām.

04.07.2022. Ievas Moricas komentārs LTV ziņām. Video ieraksts.

14.07.2022. Ievas Moricas intervija avīzei “Druva”.