Jūnijs / 2022

Jūnijā tik tiesām bija sācies darbu maratons, jo līdz Sarunu festivālam LAMPA bija atlicis vien mēnesis. Taču papildus tam paspējām arī sarīkot šī semestra pēdējo Sarunu skolas LAMPA nodarbību, Dialogu apļus Apē, kā arī demences datu darbnīcu izstādes “Piena dienasgrāmatas” noslēgumā.

Sarunu skolas LAMPA nodarbība “Kā runāt ar propagandas skarto?”

1. jūnijā ar tiešsaistes nodarbību par komunikāciju ar propagandas skartajiem cilvēkiem noslēdzām Sarunu skolas LAMPA 2021./2022. gada semestri. Nodarbību vadīja psiholoģe Marija Ābeltiņa, skaidrojot propagandas darbības mehānismus un piedāvājot veidus, kā turpināt sarunu ar cilvēku tās varā no psihologa skatu punkta. Nodarbības video ierakstu var noskatīties šeit.

Dalāmies Sarunu festivāla LAMPA veidošanās pieredzē

1. jūnijā pabijām arī Liepājā, kur fonda administratīvo direktori un juristi Egitu Prāmu uzaicināja uzstāties ar stāstu par Sarunu festivālu LAMPU “Impact hub Liepāja” Izaugsmes inkubatora programmas dalībniekiem. Savā stāstā Egita uzsvēra partnerības nozīmi sabiedrisku iniciatīvu veidošanā, kas ir arī LAMPAS veidošanas principu pamatā. Jūnijā fondā uzņēmām arī ārvalstu viesus, kurus iepazīstinājām ar fonda darbību un Sarunu festivālu LAMPA – 2. jūnijā satikāmies ar “Green European Foundation” pārstāvjiem, bet 6. jūnijā pie mums viesojās Vācijas Eiropas klimata lietu valsts ministre Anna Līrmane (Anna Lührmann).

Taču vissirsnīgākā un īpaši mums mīļa bija tikšanās ar Jesajas Berlina darbu redaktoru Henriju Hārdiju un viņa sievu Mēriju Hārdiju, kuri bija atbraukuši apmeklēt Jesajas Berlinu dienas piemiņas lekciju. Šo pasākumu bijām rīkojuši no 2009. līdz 2020. gadam, kad to savā pārziņā pārņēma Jesajas Berlina biedrība.

Sarunu skolas LAMPA dialogu apļi Apē

9. jūnijā devāmies uz Api, kur sadarbībā ar partneriem no biedrības "Alūksnes nevalstisko organizāciju atbalsta centrs" novadījām Sarunu skolas LAMPA dialogu apļus. Uz pasākumu bija ieradušies ne tikai vietējie iedzīvotāji, bet pat viesi no 50 km attālas Pededzes – šī ciema bibliotēka jau vairākus gadus ir Sarunu festivāla LAMPA kopā skatīšanās vieta. Dialoga tēma šoreiz bija par robežām – dzīvi starp robežām un pie robežām.

Izziņojam Sarunu festivāla LAMPA programmu

7. jūnijā izziņojām Sarunu festivāla LAMPA programmu – 250 pasākumus uz 33 skatuvēm. Līdz ar programmas izziņošanu sākusies arī intensīvā festivāla reklāmas kampaņa, aicinot ikvienu interesentu apmeklēt LAMPU 1.-2. jūlijā Cēsīs – bez maksas, bez ierobežojumiem, bez iepriekšējās reģistrācijas. Līdzās pašam festivālam, tajā šogad rīkojam arī astoņus pasākumus, kuru veidošanā aktīvi iesaistījāmies tieši jūnijā. Mēnesi pirms festivāla tā producentu komandai burtiski bija sācies darbu maratons, un liels prieks bija par papildspēku – izpildproducenti Ditu Birkenšteinu.

Milzu interese par izstādi “Piena dienasgrāmatas”

Līdz 10. jūnijam Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā bija skatāma jauno mediju mākslinieces Annas Priedolas izstāde “Piena dienasgrāmatas”, kuru veidojām sadarbībā ar muzeju un Latvijas Laikmetīgo mākslas centru. Pēdējā izstādes norises nedēļā, 2. jūnijā paguvām organizēt vēl vienu demences datu darbnīcu, bet pašu izstādi divu mēnešu laikā apmeklēja 7039 cilvēku, kas apliecina cilvēku lielu interesi par izstādes centrālo tēmu – demenci.

Uzsākam sadarbību ar Norvēģijas demokrātijas festivāla “Arendalsuka” rīkotājiem

16. jūnijā noritēja pirmā tiešsaistes tikšanās ar projekta “Tiltu veidošana starp Latvijas un Norvēģijas demokrātijas festivāliem un pašvaldībām” partneriem, kuras laikā kopīgi pārrunājām un apstiprinājām aktivitāšu plānu, kā arī projekta svarīgākos uzdevumus un jautājumus. Vairāk par to lasiet šeit.

Piedalāmies Tālberga fonda līderības balvas žūrijā

Jau otro reizi fonda direktore Ieva Morica ir uzaicināta piedalīties Tālberga fonda līderības balvas žūrijas sākotnējās atlases grupā (pre-Jury). Tālberga fonda līderības balva ir globāla mēroga iniciatīva, kurai tiek iesniegtas simtiem nominācijas no visas pasaules.  

Fonda darbinieku intervijas un komentāri medijos

Par Sarunu festivālu LAMPA:

07.06.2022. Ievas Moricas intervija LTV raidījumā “Rīta Panorāma”. Video ieraksts.

07.06.2022. Irina Kuzņecova intervija Latvijas Radio 4.

07.06.2022. Egitas Prāmas komentārs Latvijas Radio 1. Audio ieraksts.

16.06.2022. Irīnas Kuzņecovas intervija Radio Baltkom. Video ieraksts.

16.06.2022. Ievas Moricas intervija raidījumam “Spried ar DELFI”. Video ieraksts.

29.06.2022. Ievas Moricas un Egitas Prāmas intervija Radio NABA. Audio ieraksts.

30.06.2022. Ievas Moricas intervija LTV raidījumam “Rīta Panorāma”. Video ieraksts.

30.06.2022. Ievas Moricas intervija TV24 raidījumam “Dienas personība ar Veltu Puriņu”. Video ieraksts.

Ievas Moricas intervija žurnālam Ievas Stāsti. Nr 12/2022.

Ievas Moricas komentārs žurnālam OK.

Ievas Moricas intervija žurnālam IR. 30.06.2022.

Ievas Moricas raksts “Dzīve demokrātijā”. Delfi.lv. Tvnet.lv. Ir.lv. Rus.tvnet.lv