Jūnijs / 2023

Dalāmies pieredzē diskusijā “Kā rīkot pasākumus zaļāk?”

1. jūnijā dalījāmies pieredzē “zaļo” pasākumu rīkošanā Latvijas Dabas fonda rīkotajā diskusijā “Kā rīkot pasākumus zaļāk?” par dabai un klimatam draudzīgu notikumu organizēšanu. Diskusijā fondu pārstāvēja projektu vadītāja Ginta Avena. Diskusijas videoierakstu var noskatīties šeit.

Jau devīto reizi norisinājās Sarunu festivāls LAMPA

9. un 10. jūnijā ar vērienu aizvadīts devītais Sarunu festivāls LAMPA, divās dienās pulcējot vairāk nekā 20 000 cilvēku. Mūsu komandai ir liels gandarījums par paveikto un milzu prieks, ka festivāla formāts, atmosfēra un saturs aizvien uzrunā un piesaista tūkstošiem cilvēku, un jo īpaši jaunāko paaudzi. Te var noskatīties festivāla video atskatu, te aplūkot fotoalbumu, bet šeit ir pieejami 198 pasākumu audio un videoieraksti.

Taču festivāls nebeidzas ar nobūves darbiem – festivālam noslēdzoties, ķerāmies klāt izvērtēšanas sarunām ar komandu un partneriem, aptauju apkopojumiem un analīzei, video un audio arhīva publicēšanai, rēķinu apmaksai un budžeta sakārtošanai, un, visbeidzot, atskaišu rakstīšanai.

LAMPA ir saņēmusi Eiropas Pilsoņu balvu

Jūnija beigās, esot Zviedrijas demokrātijas festivālā, mūs sasniedza ziņa, ka LAMPA ir saņēmusi Eiropas Pilsoņu balvu, ko ik gadu piešķir Eiropas Parlaments. Bijām ļoti pagodināti, jo šī balva ir augsts novērtējums ne tikai festivāla komandai, bet arī simtiem organizāciju un aktīvo iedzīvotāju no visas Latvijas, ar kuriem kopā veidojam vietu sabiedrības dialogam.

Apmeklējām Zviedrijas demokrātijas festivālu “Almedalsveckan”

LAMPAS norise jūnija sākumā deva mums retu iespēju apmeklēt Zviedrijas demokrātijas festivālu “Almedalsveckan”, jo līdz šim mūsu festivāli norisinājās gandrīz vienlaikus. “Almedalsveckan” norisinās Visbijā, Gotlandes salā, jau vairākus gadu desmitus, un tieši tur ir aizsākusies demokrātijas festivālu tradīcija, vēlāk izplatoties pārējās Ziemeļvalstīs un pēdējā desmitgadē arī Baltijas valstīs. Ar festivāla rīkotājiem draudzējamies un sadarbojamies jau kopš 2017. gada, kad Rīgā nodibinājām demokrātijas festivālu tīklu, kas 2018. gadā pārtapa par Demokrātijas festivālu asociāciju. Visbijā pavadījām gandrīz trīs dienas – no 25. līdz 27. jūlijam – un mājup devāmies jaunu iespaidu pārpilni.

Mācīšanas, satikšanās un tīklošanās

Jūnijā bija tik daudz jāpaspēj izdarīt pirms varējām doties pelnītajā vasaras atpūtā, ka, izņemot braucienu uz Zviedriju, sanāca izrauties vien uz Latvijas Lauku kopienu parlamentu, kas šogad norisinājās Ērgļos. Tajā DOTS pārstāvēja administratīvā direktore Egita Prāma.

Fonda pārstāvju komentāri un intervijas medijos

01.06.2023. Ieva Morica kopā ar komiķi Edgaru Bāliņu atklāj šīgada Politiķu Cepiena un Politiķu disko dalībnieku vārdus TV3 rīta raidījumā “900 sekundes”.

02.06.2023. Ieva Morica un Egita Prāma sarunājas ar Orestu Silabriedi par Sarunu festivālu LAMPA un sarunāšanās kultūru LR3 raidījumā “Pa ceļam ar Klasiku”. Ieraksts.

03.06.2023. Saruna ar Ievu Moricu par līdzdalību. TUESI.LV līdzdalības sarunas.

09.06.2023. “Demokrātiska diskusija visiem”. Intervija ar Ievu Moricu žurnālā “Sestdiena”

06.06.2023. Saruna ar Irīnu Kuzņecovu rīta raidījumā Radio Baltkom

07.06.2023. Saruna ar Egitu Prāmu un DOTS Valdes locekli, filozofu Arti Sveci Sarunu festivāla LAMPA priekšvakarā Radio NABA raidījumā “KŪL”.

08.06.2023. Ieva Morica Sarunu festivālam LAMPA veltītajā raidījumā “Spried ar DELFI”. Videoieraksts.

08.06.2023. Ievas Moricas intervija par Sarunu festivālu LAMPA LTV raidījumā “Rīta Panorāma”. Videoieraksts.

08.06.2023. Saruna ar Egitu Prāmu par Sarunu festivālu LAMPA Latvijas Radio 5.

08.06.2023. Saruna ar Irinu Kuzņecovu par gaidāmo Sarunu festivālu LAMPA Rus.lsm raidījumā

09.06.2023. Irinas Kuzņecovas komentārs par Sarunu festivāla LAMPA norisi Rus.lsm ziņu raidījumam «Сегодня вечером». Videoieraksts.

09.06.2023. Saruna ar DOTS Valdes locekli Olgu Kazaku par Sarunu festivālu LAMPU un sarunāšanās kultūru Latvijas Radio 4. 

09.06.2023. Ievas Moricas komentārs par Sarunu festivāla LAMPA norisi TV3 rīta raidījumā “900 sekundes”, Latvijas Radio 1 raidījumam “Labrīt”, ReTV ziņām (videoieraksts), kā arī laikrakstam “Druva”.

10.06.2023. Ievas Moricas komentārs par Sarunu festivāla LAMPA norisi LTV ziņu raidījumam “Panorāma”.