Maijs / 2023

Šis nudien bija gada saspringtākais mēnesis! Līdz Sarunu festivālam LAMPA bija atlicis vien mēnesis un tamdēļ birojā valdīja liela rosība – neskaitāmas tikšanās un sapulces, saspringts darba grafiks un vēli vakari, lai visu paspētu un festivāla laikā viss noritētu gludi un kā iecerēts. Izturību deva ne vies daudzas izdzertās kafijas krūzes, bet arī kolēģu sniegtais atbalsts!

Sarunu festivāls LAMPA jau pēc mēneša!

Līdz festivālam bija atlicis nedaudz mazāk par vienu mēnesi, kad 11. maijā izziņojām tā vērienīgo programmu, piedāvājot vairāk nekā 300 pasākumu par visdažādākajām tēmām, tostarp arī šķietami neērtām un pat pretrunīgām.

Aktīvi strādājām pie mūsu pašu veidotajiem pasākumiem LAMPĀ – Politiķu cepiena, Politiķu disko, bērnu programmas “miniLAMPA”, sarunas "Vārda brīvība – kas to ierobežo un ko ar to darīt?" , diskusijas "Demokrātija un tās ienaidnieki: kā nezaudēt cīņā" un Latvijas vadošo politisko partiju līderu diskusijas "Kas dzīvos Latvijā?", kā arī festivāla draugu neformālā pasākuma.

Viskarstāk ir gājis mūsu producentu komanda. Drošības pasākumu plānošana un koordinēšana, dekorāciju ražošana, loģistikas plānošana, tiešraižu un tehniskā atbalsta organizēšana, video, skaņa, atkritumu šķirošana, uzbūves darbu koordinēšana, skatuvju koordinatoru, info centru un brīvprātīgo mācības – tie ir tikai daži no darbiem milzīgajā uzdevumu sarakstā.  

Domu apmaiņa “Kā svinēt Eiropu?” pie Valsts prezidenta

9. maijā kopā ar Sarunu festivāla LAMPA līdzrīkotājiem un atbalstītajiem bijām pagodināti būt uzaicinātiem piedalīties Valsts prezidenta rīkotajā domu apmaiņā “Kā svinēt Eiropu”. Kopā dalījāmies ar idejām un prātojām, kā turpmāk svinēt Eiropas dienu – ideju netrūka.

Dialogu apļi Rēzeknē “Ko man nozīmē demokrātija (kai es tū saprūtu)?”

12. maijā novadījām dialogu apļus Rēzeknē, aicinot rēzekniešus uz sarunu par to, kā cilvēki Latgalē piedzīvo pārmaiņu laiku, kā saredz dažādu sabiedrības grupu savstarpējo mijiedarbību un kā piedzīvo demokrātiju ikdienā. Pasākumā piedalījās vairāk nekā 30 cilvēku, daloties savā redzējumā par demokrātiju Latgalē, bet tā norisei palīdzēja notikt latgaliešu kultūras kustība “Volūda” un Rēzeknes Centrālā bibliotēka.

Pasākums norisinājās starptautiskā demokrātijas izpētes projekta “Demokrātija Covid-19 pandēmijas laikā Baltijas valstīs” ietvaros.

Mācīšanas, satikšanās un tīklošanās

Maijā bijām pamatīgi ierauti darbu virpulī, taču centāmies arī rast laiku pasākumiem, kur gūst jaunas zināšanas, iedvesmu un satikt domubiedrus.

8. maijā apmeklējām Latvijas Pilsoniskās alianses rīkoto semināru par mākslīgā intelekta rīkiem, to sniegtajām iespējām un kā sākt tos izmantot arī savas organizācijas darbā. Nepalaidām garām arī ikgadējo Saeimas un NVO forumu, kas šogad notika 19. maijā un bija veltīts drošības aspektiem – tajā fondu pārstāvēja administratīvā direktore Egita Prāma. Savukārt fonda izpilddirektore Ieva Morica 22.-25. maijā bija devusies uz Horvātijas pilsētu Šibenica, kur norisinājās ikgadējais “Philea Forum”.

Fonda pārstāvju intervijas un komentāri medijos

11.05.2023. Par ko sarunāsies festivālā “LAMPA” šogad? Intervija ar Ievu Moricu LTV Rīta panoramā.

19.05.2023. Saruna ar Irinu Kuzņecovu, gatavojoties Sarunu festivālam LAMPA Latvijas Radio 4 raidījumā «Подробности»

26.05.2023. Saruna ar Egitu Prāmu par gaidāmo Sarunu festivālu LAMPA SWH rīta šovā “Tik Tik Tik”