Marts / 2023

Sarunu festivāla LAMPA programma ir gatava!

Kopā ar festivāla līdzrīkotājiem, mūsu draugiem un partneriem no Swedbank Latvija, komunikācijas vadības aģentūras “Deep White”, reklāmas aģentūras “Armadillo” un British Council pārstāvniecību Latvijā pavadījām veselu dienu, izskatot un vērtējot 176 pasākumu pieteikumus. Tas nebūt nebija viegls uzdevums – lielākā daļa no tiem bija ļoti kvalitatīvi un pelnījuši būt daļa no festivāla programmas. Taču apstiprināt varējām vien 86 pieteikumus, jo vietu skaits uz festivāla būvētajām skatuvēm ir ierobežots. Līdz ar to šīgada festivāla programmas veidošanas process ir noslēdzies, un kopā ar divu dienu rīkotāju saturu šogad Sarunu festivāls LAMPA piedāvās vairāk nekā 300 pasākumu – ikviena interesei un gaumei

Gatavošanās LAMPAI rit pilnā sparā

Martā pabeidzām festivāla teritorijas plānošanu – līdz ar to Cēsīs bijām bieži ciemiņi. Izvēlējāmies arī festivāla ēdinātājus un dzērienu tirgotājus. Novadījām informatīvus vebinārus pasākumu rīkotājiem, turpinājām ar pateicības video filmēšanu, viesojoties pie festivāla atbalstītajiem – uzņēmumos “European Energy Latvia”, LMT, “Latvijas Finieris”, “Balcia Insurance CE”, kā arī  Ziemeļvalstu ministru padomes birojā Latvijā. Taču šis darbu saraksts ir tikai neliela daļa no tiem simtiem uzdevumiem, ko ikdienu risinām, lai arī šogad “ieslēgtu” LAMPU.

Dialogu apļi Demokrātijas akadēmijas dalībniekiem Ogrē un Daugavpilī

Prieks būt daļai no Demokrātijas akadēmijas programmas! Dialogu apļi tika iekļauti akadēmijas nodarbību programmā vairākās Latvijas pilsētās. Martā ar šo dialoga metodi iepazīstinājām akadēmijas dalībniekus Ogrē (16. martā) un Daugavpilī (20. martā), bet aprīlī dosimies uz Iecavu. Kopā ar latgaliešiem nonācām arī pie atziņas, ka dialoga formula varētu būt 2+2=5 – jo sarunā radām daudz lielāku rezultātu nekā katrs atsevišķi.

Nodarbības vadīja fonda izpilddirektore Ieva Morica un administratīvā direktore Egita Prāma.  

Sadarbība!

Esam biedri vairākās organizācijās, un marts ir mēnesis, kad aktīvi piedalāmies ikgadējās biedru kopsapulcēs. Šoreiz piedalījāmies Latvijas Pilsoniskās alianses, Latvijas Laikmetīgās mākslas centra, kā arī Demokrātijas festivālu asociācijas (DFA) biedru kopsapulcēs. Pēc vairāku gadu aktīvas darbības DFA valdē (kopš 2018. gada) to ir atstājusi Sarunu festivāla LAMPA pārstāve, stratēģisko projektu un komunikācijas vadītāja Irina Kuzņecova. Taču aizvien turpinām būt aktīvi biedri, turot rūpi par DFA mājaslapu un piedaloties asociācijas rīkotajos pasākumos.

Dalāmies zināšanās par ilgtspējīgu pasākumu rīkošanu

11. martā DOTS projektu vadītāja Ginta Avena ar “Veidenfest” rīkotājiem, jauniešu grupu no Dzērbenes Cēsu novadā, pārrunājusi “zaļā” pasākuma pamatprincipus, daloties Sarunu festivāla LAMPA pieredzē videi draudzīgāku risinājumu ieviešanā.

Mācīšanas, satikšanās un tīklošanās

DOTS projektu vadītāja Ginta Avena piedalījusies Aktīvo iedzīvotāju fonda rīkotajā semināru sērijā “Pāreja uz digitalizētu un drošu dokumentu e-pārvaldību”.

Stratēģisko projektu un komunikācijas vadītāja apmeklējusi Latvijas Ārpolitikas institūta rīkoto "Rīgas Dialogi" publisko diskusiju “Kas ir kas jaunajā Eiropas kaimiņattiecību politikā?” un augsta līmeņa starptautisko konferenci “Baltijas un Ziemeļvalstu ES sarunas 2023: vienotāki kā jebkad?”. Savukārt, marta beigās Irīna tika uzaicināta piedalīties Visegrad Insight rīkotajā seminārā “Foresight On European Values and Democratic Security", kurā pulcējās ārpolitikas eksperti, žurnālisti un pilsoniskās sabiedrības aktīvisti no Austrumu un Centrālā Eiropas valstīm.

No 22. līdz 25. martam DOTS administratīvā direktore Egita Prāma un Sarunu festivāla LAMPA producente Lelde Prūse apmeklējušas demokrātijas festivālu Belfastā (Ziemeļīrijā, Lielbritānijā) – Imagine! Belfast Festival Of Ideas And Politics. Šis festivāls ir Demokrātijas festivālu asociācijas biedrs.

Fonda pārstāvju intervijas un komentāri medijos

19. martā. Egita Prāma LTV1 raidījumā “Zaļgalvis”. Videoieraksts.