Novembris / 2023

Eiropas Pilsoņu balvas laureāti no visas Eiropas Savienības

7. novembra vakarā svinīgā ceremonijā Briselē, klātesot visu Eiropas Savienības (ES) valstu balvas finālistiem, tika pasniegtas Eiropas Pilsoņu balvas 2023 Latvijas laureātiem - Sarunu festivālam LAMPA un "Twitterkonvojam". Saņemtais augstais apbalvojums mums ir īpaši nozīmīgs. Tas dod mums lielu motivāciju organizēt festivālu ar arvien lielāku jaudu.

LAMPAS kodolgrupa

Sarunu festivāls LAMPA draugi ir mūsu iedvesma un atbalsts, kā arī milzīgs enerģijas lādiņš, kas mudina gatavoties nākamajai LAMPAi. Novembra noslēgumā festivāla kodolgrupa tikās mājīgajās Cēsīs, lai spertu nākamos soļus LAMPAS desmitgades svinībām 5. un 6. jūlijā. Pārrunājot aizvadīto un nākamā gada svarīgāko - jubilejas LAMPAs izaicinājumus un risinājumus, kā arī iespējamo un neiespējamo.  Esam droši, ka desmitā LAMPA būs īsteni demokrātisku, cieņpilnu un atklātu sarunu svētki!  Sarunu festivāls LAMPA 2024 top! 

Turpinām atbalstīt Ukrainu

Novembrī DOTS mājā aizvadīts kārtējais Ukrainas sarunu kluba Ukrainas komunikācijas klubu “Бути разом - залишитися собою" ("Būt kopā, taču nezaudēt savu identitāti”).

Šī bija jau trešā tikšanās, un bija prieks atkal redzēties ar tiem, kas apmeklē pasākumus katru reizi, gan iepazīt jaunpienācējus. Šīs reizes tēma bija “Pašvaldība un Ukrainas pilsoņi: saskares punkti". Ukrainas pilsoņi Latvijā dzīvo jau ilgāku laiku, strādā, mācās un vēlas arī iesaistīties vietējās sabiedrības dzīvē. Par to, kā to izdarīt vislabāk dalījās pārstāvji no Labklājības ministrija un Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Sabiedrības integrācijas fonds, Rīgas Apkaimju iedzīvotāju centra, Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas, Izglītības, kultūras un sporta komitejas, Pļavnieku apkaimes biedrības. Bet pats svarīgākais, kas vieno visas mūsu tikšanās – cilvēcība un iespēja iepazīt vienam otru, arī tā, protams, neizpalika!

Mācīšanas, satikšanās un tīklošanās

2. novembrī notika Rīgas Juridiskās augstskolas organizētā ikgadējā konference par aktuālajiem cilvēktiesību jautājumiem Latvijā “Cilvēktiesības Latvijā un Eiropā – kad sportā ienāk cilvēktiesības”. Konferenci apmeklēja Egita Prāma.

Sabiedrības integrācijas fonds 9. novembrī aicināja uz starptautisku konferenci “Sabiedrības saliedētības radars”, kurā prezentēja jaunu pieeju, lai iegūtu salīdzināmus rādītājus par Latvijas sabiedrības saliedētības līmeni. Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS komanda varēja iepazīties ar pirmo posmu jauna instrumenta izstrādei, kas turpmāk ļaus regulāri un objektīvi izvērtēt aktuālo situāciju Latvijā un salīdzināt to Eiropas līmenī, kā arī rosināt mērķtiecīgus uzlabojumus.

24. novembrī ZOOM platformā Zane Ozoliņa piedalījās Demokrātijas akadēmijas tiešsaistes mācībās NVO pārstāvjiem - ar mērķi rast iespēju stiprināt NVO sektora dalībnieku specifiskās zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas efektīvai darbībai pilsoniskajā jomā.

Fonda pārstāvju intervijas un komentāri medijos

Novembris 2023 “Cik ilgtspējīgs ir Sarunu festivāls LAMPA ?” Intervija ar festivāla programmas kuratori Egitu Prāmu  un producenti Dita Birkenšteina  podkāstā “Zaļā Ziemeļmeita